Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

Meski’nin Hizmet Binası, Hem Aboneleri Hem De Esnafı Memnun Ediyor

Teknolojik, çevre dostu ve sürdürülebilir yatırımlarına durmaksızın yenilerini ekleyen MESKİ, daha merkezi ve ulaşılabilir modern hizmet binasında vatandaşlara sağladığı kesintisiz hizmetlere devam ediyor.

Sanayi Bakanımızla Malatya’nın Taleplerini Konuştuk

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ı ziyaret ederek, Malatya’nın talepleriyle ilgili bilgilendirmede bulundu.

İzmir’in elektrikli ulaşımına Avrupa modeli

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Avrupa İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü (EIT) bünyesinde geliştirilen ve şehrin elektrikli araç şarj altyapısını güçlendirecek “PowerManagement” projesini kentte uygulamaya başladı.

Başkentte Ego Şoförlerini Yapay Zekâ İle Takip Süreci Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentte ulaşımda konfor ve güvenliği sağlamak amacıyla toplu taşıma araçlarını teknolojik sistemlerle donatıyor.

Yapay Zekâ Kazanımları

Yapay zekâ teknolojisini her geçen gün hayatımızda hissetmeye başlasak da aslında yapay zekâ şimdilik sadece yazılım programları çerçevesinde işlem yapıyor.

Çin’deki 5G mobil telefon kullanıcı sayısı 771 milyona ulaştı

Endüstri ve Bilişim Teknolojileri Bakanlığı tarafından açıklanan resmi veriler, Çin’in, 5G şebekesinin inşa çalışmalarını sürekli biçimde ve hızla devam ettirdiğini ve mevcut 5G baz istasyon sayısının, kasım ayı sonu itibarıyla 3,28 milyonu aştığını gösteriyor.

Bakan Kacır: TOGG ve Çinli Farasis Energy, Türkiye’de batarya üretecek

Türkiye Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, yüksek teknolojiler alanında Çin’le büyük iş birliği potansiyeline sahip olduklarını belirtti.

Fendoğlu Malatya’daki Sorunları Anlatı, Bakan Kacır Cevap Verdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, TBMM Genel Kurulunda Malatya'da deprem sonrası esnafın yaşadığı sorunları dile getirip çözüm taleplerinde bulunması üzerine Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır,

Çin ile ABD arasında daha önce benzeri görülmemiş bir anlaşma

Birleşik Arap Emirlikleri Endüstri ve Teknoloji Bakanı, COP28 kapsamında düzenlenen basın konferansında verdiği demeçte, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri’nin karbondioksit dışı gazlardan metanın ve bazıları karbondioksitten 80 kat daha zararlı olan diğer gazların azaltılması konusunda ilk kez ortak bir taahhütte bir araya getirdiklerini açıkladı.

Çinli internet şirketlerinin 10 aylık geliri, 1.4 trilyon yuana ulaştı

Çin Sanayi ve Bilişim Teknolojileri Bakanlığı tarafından açıklanan veriler, ülkedeki internet çalışmalarının gelirinin ocak-ekim aylarında hızla yükseldiğini, toplam kâr hacminin iki haneli artış kaydettiğini, sektörün genel olarak hızlı büyüme eğilimini sürdürdüğünü gösteriyor.

Yatağa Bağımlıydı, 3 Ayda Hastaneden Yürüyerek Çıktı!

Geçmişte ‘hayal’ gibi görünen bazı tedaviler var ki, günümüzde hekimlerin tecrübesi ve teknolojideki baş döndürücü gelişmeler sayesinde gerçeğe dönüşüyor; adeta mucizelere imza atılıyor.

Cumhuriyetin 100.Yılında Teknoloji Ve Eğitim Bölgesel Çalıştayı

Öğretmenlerin Gözüyle Cumhuriyetin 100. Yılında Eğitimin Bugünü Ve Geleceği hususundaki öğretmen fikirlerinin alınması suretiyle Türkiye Yüzyılı’na eğitimde en iyi nasıl katkı sunulabileceğini ortaya koymak için Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca 1-2 Kasım 2023 tarihinde 7 ilde (Ankara, İstanbul, Antalya, İzmir, Gaziantep, Samsun, Erzurum) eş zamanlı olarak düzenlenen Cumhuriyetin 100.Yılında Teknoloji ve Eğitim Bölgesel Çalıştayı’nın ilimizdeki açılış töreni Erzurum Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü’nde gerçekleştirildi.

Çin Uluslararası İthalat Fuarı’na 128 ülkeden 3 bin 400 şirket katılacak

6. Çin Uluslararası İthalat Fuarı’nın (CIIE) yaklaşmasıyla birlikte, çok uluslu şirketler en son teknolojik ürünlerini Çin’e getirmeye başladı.

Çin 2022’de rekor sayıda endüstriyel robot kurdu

Çin, 2022 yılında, Uluslararası Robot Teknolojisi Federasyonu’nun (International Federation of Robotics (IFR) açıkladığı rapora göre, bir önceki yıla göre yüzde 5 oranında artışla rekor bir seviye olan 290 bin 258 adet endüstriyel robot kurdu.

Cilt gençleştirmede 4 boyutlu yöntem

İlerleyen teknolojiler sayesinde her geçen gün gelişen yöntemler arasında yer alan fotona 4D lazer tedavisi, ağrısız ve ameliyatsız bir şekilde cildi gençleştiriyor, sıkılaşmayı ve sarkmaların düzeltilmesini sağlıyor.

Bakan Ersoy: Malatya Tamamen Ayağa Kalkana Kadar Buradayız

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Fırat Kalkınma Ajansı iş birliğiyle yapılacak olan Arslantepe Höyüğü Karşılama Merkezi Projesinin temel atma töreni, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Arslantepe Höyüğü’ne Tanıtım Ve Karşılama Merkezi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyet gösteren Fırat Kalkınma Ajansı’nın güdümlü projesi kapsamında desteklenen Arslantepe Höyüğü Tanıtım ve Karşılama Merkezi inşa çalışmaları devam ediyor.

Battalgazi’de Tekstilkent Projesinde Sona Yaklaşıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Battalgazi Belediyesi tarafından ortak olarak yürütülmekte olan Tesktilkent Projesinde sona yaklaşıldı.

Malatya'mızı Ve Tüm Deprem Bölgemizi Hızla Ayağa Kaldıracağız

Çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere Malatya’ya gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Afet Koordinasyon Merkezi, Dünya Kayısı Ticaret Merkezi, Malatya Kuru Kayısı Lisanslı Deposu ve Borsası ile Cumhuriyet Çarşısı altında bulunan Kuyumcular Çarşısını ziyaret etti.

Klima Hastalıklarından Uzak Tutacak 9 Önemli Öneri

Bunaltan yaz sıcaklarında hepimizi ferahlatan, hayatımızın vazgeçilmez teknolojilerinden biri olan klimalar, bazı koşullara dikkat edilmezse, farklı hastalıkların ve sağlık sorunlarının nedeni haline gelebiliyorlar.

Yoğun Bakım Üniteleri Hakkında Merak Edilen 5 Soru!

Pek çok zaman yaşamla ölüm arasındaki ince çizgideki hastaların tedavi gördükleri, her bir saniyenin bile kritik önemde olduğu yoğun bakım üniteleri, günümüzde ileri teknoloji donanımları ve deneyimli uzmanları sayesinde çok sayıda hastaya şifa sunuyor.

“Bilimsenolfest” Bilim ve Teknoloji Festivalinin Açılışı Törenle Yapıldı.

Malatya Valiliği himayesinde, Malatya Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla, Malatya İş Adamları ve Bilimsenol Platformu iş birliğinde düzenlenen “Bilimsenolfest” Bilim ve Teknoloji Festivali’nin açılışı törenle gerçekleştirildi.

Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Kacır; Kahramanmaraş Bölgenin Parlayan Yıldızı

Programı kapsamında şehre gelerek sanayi ve ticaretin canlanması noktasında düzenlenen koordinasyon toplantısına katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, “Özellikle son 10-15 yıllık dönemde büyük bir atak içinde olan Kahramanmaraş, bölgenin parlayan yıldızı haline geldi.

Battalgazi Belediyesi’nden İpek Yolu Gençlik Merkezi’ne Teknolojik Gezi

Battalgazi Belediyesi ve Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) tarafından düzenlenen programla 50 genç Elazığ’da bulunan İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Merkezi’ni gezerek, atölyelerde yapılan çalışmaları inceleyecek.

UNESCO, Avrupa dışındaki ilk enstitüsünü Çin’de açacak

Birleşmiş Milletler’in eğitim, bilim ve kültür organizasyonu olan UNESCO’nun Çin’in Shanghai kentinde eğitim bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM: science, technology, engineering, and mathematics) konusunda 1. kategori bir enstitü oluşturacağı bildirildi.

Türkiye, Çin’in geliştirdiği deprem erken uyarı sistemini kullanmaya başladı

Çin’in geliştirdiği deprem erken uyarı teknolojisinin Türkiye, Nepal ve Endonezya gibi birçok ülkede kullanıldığı bildirildi.

Çin’in yazılım sektöründe yıllık büyüme oranı yüzde 16’ya ulaştı

Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre yazılım sektörü ilk iki ayda yüzde 16 oranında büyüdü.

Huawei, Asya’da 50 bin kişiyi bilişim teknolojileri sektörüne katacak

Çin’in telekomünikasyon devi Huawei, önümüzdeki beş yıl içinde, Güney Asya bölgesinde bilişim ve iletişim teknolojisi alanında 50 bin yetenekli kişiyi teşvik etmeyi ve desteklemeyi planlıyor.

Çinli şirketler 6G’ye bağlı ilk prototipleri 2025 yılında çıkaracak

Her yıl yapılan ve bu yıl da 25 - 26 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen Çin Kalkınma Forumu’nda China Unicom, 6G teknolojisinin geliştirilip uygulanmasına ilişkin takvimini açıkladı.

2023 Yılı SOGEP Proje Fikri Alınmaya Başlandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyet gösteren Fırat Kalkınma Ajansı (FKA), 2023 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) proje fikri önerilerini almaya başladı.