Derepazarı esnafıyla bir araya gelen Başkan Görgel, “Bizler daima vatandaşlarımızın sorununu kendi sorunumuz olarak görüyor ve çözüme kavuşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz.
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, düzenlediği basın toplantısında emeklilere yönelik müjdeyi açıkladı.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Karasu, Cumhurbaşkanı’nın en düşük emekli maaşının asgari ücret düzeyine çıkarılmasını isteyen muhalefete yönelik sarf ettiği “Bunların sırtında küfe yok” sözlerine, “O küfe beşli çetenin küfesi, yap işlet devret projelerinin küfesi, kendi oluşturduğun saltanat düzeninin, uçakların, sarayların küfesi. Halkın küfesi değil” diyerek yanıt verdi.
Yeşiltepe’de düzenlenen ‘Başkanım Yanımda’ toplantısında mahalle sakinlerinin talep ve önerilerini dinleyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit, insan ve toplum odaklı hizmet anlayışıyla çalışarak gece gündüz sahada olduklarını belirterek, Malatya ve Yeşilyurt’ta planlanan yatırımlar hakkında vatandaşlara bilgiler aktardılar.
Tüfenkci, Meclis’te kayısının sorunlarına değindi, TFF’nin Yeni Malatyaspor kararını eleştirdi
‘Sporun ve sporcunun kenti Mersin’de, Mersinliler su sporlarının da tadını doya doya çıkarsın diye Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan ‘Babil Su Sporları Merkezi’, 7’den 70’e tüm Mersinlilere Akdeniz bölgesinin en güzel denizinde spor yapma imkanı sunuyor. Sporun denizle buluştuğu nokta olan ‘Babil Su Sporları Merkezi’; kano, kürek, yelken ve SUP sporlarını Mersinlilere sevdiriyor.
Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın, deprem sonrasında yeni yerine taşınan Kuyumcular Çarşısı'nı ziyaret ederek esnafın taleplerini dinledi ve çalışmalara hız kesmeden devam edeceklerinin mesajını verdi.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’yi kucaklayan hizmetlerinin yanı sıra her kesimden ziyaretçilerini makamında ağırlamaya devam ederken, Hurdacılar Kooperatifi Başkanı Bahattin Öztürk Yıldız ve beraberindekileri kabul etti.
Elazığ Belediyesi "İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi"nde inşa çalışmaları yüzde 55 oranında tamamlandı. Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi inşaat sahasını ziyaret etti
Küçük Sanayi Sitesi esnaflarıyla bir araya gelen Başkan Fırat Görgel, “Esnaflarımızın sorununu kendi sorunumuz olarak görüyoruz.
Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın, Battalgazi İlçe Müftüsü iken Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesine tayini çıkan Hüseyin Özdemir için düzenlenen veda programına katıldı.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, koordinasyon toplantılarını Selçuk'ta sürdürdü
Rezerv alan içerisindeki esnaflar için Piazza AVM yanında oluşturulacak yeni geçici çarşı alanında yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Görgel, “Rezerv alan içerisinde kalan esnaflarımızın mağdur olmaması için Piazza AVM’nin batısında geçici çarşı oluşturuyoruz.
Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit, “Bostanbaşı mahallemizde inşaatı tüm hızıyla devam eden TOKİ Konutlarının bir an önce tamamlanıp hak sahiplerine teslim edilmesi noktasında bizden talep edilen hizmetler için belediyemizin tüm imkânlarını seferber ettik.” dedi.
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er, Akçadağ İlçesi’ni ziyaret ederek, esnaf ve muhtarlarla bir araya geldi.
İBB bağlı kuruluşu İETT, İstanbul’daki 19. garajının inşasına İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı törenle başladı.
Gaziantep’te “Muhtarlar Akademisi” projesi kapsamında, 7 başlıkta toplamda 32 saat eğitim alan 186 muhtar için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Onat Kutlar Konferans Salonu’nda mezuniyet töreni düzenlendi.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, basın mensuplarının bu özel gününü tebrik etti.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Barış Yıldız, AKP İl Başkanlığı’nda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Cengiz Başer’in katılımıyla düzenlenen toplantıya tepki göstererek, “18 ay geçmesine rağmen hala ayağa kalkamamış olan Malatya’da il müdürleri partileri gezerek brifing veriyorsa bize de bekliyoruz” dedi.