Gündem

Gündem Haberleri

Yaka Mahallesi ( Köyü ) Çiftçilerinden Sulama Suyu Tepkisi

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi Yaka Mahallesindeki çiftçiler Derme Sulama Birliğine ateş püskürüyorlar.

13 Noktada Geçici Park Alanları

Malatya Büyükşehir Belediyesi şehrin ana aksında başta esnaflar olmak üzere vatandaşların parklanma sorununu rahatlatmak amacıyla İnönü Caddesi boyunca 13 noktada geçici park alanları oluşturdu.

MAGİNDER Başkanı Karademir' Malatya'mızın Bizlere İhtiyacı Var'

Söğütlü Cami Konusu gündem de fazlasıyla yer almaktadır .Bu şehrin tek sorunu ve en önemli sorunu Söğütlü Camisiymiş algısı yaratılıp esnafımızın vatandaşımızın diğer sorunları yok sayılmaktadır.

Elazığ Belediyesi Konut İhalesi Gerçekleşti

Mülkiyeti Elazığ Belediyesi’ne ait 18 adet konutun açık artırma suretiyle satışı için ihale gerçekleştirildi.

14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü Kutlu Olsun

Ülkemizin kan ihtiyacını karşılamak üzere çalışan Türk Kızılay, tüm kan bağışçılarına kurtardıkları hayatlar adına teşekkür ederek 14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü’nü kutluyor.

Malatya Havalimanı 66.046 Yolcuya Hizmet Verildi…

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Malatya Havalimanı’nın 2024 yılı Mayıs ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistiklerini açıkladı.

AKÇADAĞDER Yönetiminden Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın’a Ziyaret

Akçadağ Dayanışma Derneği Genel Başkanı Murat Maskar beraberinde yönetim kurulu üyeleri, Yeşilyurt İlçe Başkanı ve Battalgazi İlçe Başkanı ile birlikte heyet olarak Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Kızılay Kırmızısı Türkiye’nin Sembol Yapılarına Yansıdı

Kızılay 156. kuruluş yıl dönümünü “Aynı Hilalin Altında” temasıyla kutluyor. Türkiye’nin dört bir yanında yer alan Galata Kulesi, Göbeklitepe, Alacahöyük Sfenksli Kapı, Patara Antik Kenti, II. TBMM Binası gibi sembol yapıları da hilalin kırmızısıyla aydınlatılarak kutlamalara renk kattı.

Elazığ Belediyesi Daimi İşçi Alımı Noter Huzurunda Gerçekleşecek

Elazığ Belediyesi’nin daimi olarak istihdam edeceği toplam 35 erkek işçi, 13 Haziran Perşembe günü (Yarın) saat 09.30’da noter huzurunda gerçekleştirilecek kura çekimi sonucunda belli olacak.

Başkan Sekmen Göletlerimiz Çiftçilerimize Can Simidi Oldu

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, il genelinde yapımı devam eden göletlerin önemine dikkati çekerek, “İlimizin dört bir sathında inşa ettiğimiz göletlerimiz çiftçilerimize adeta can simidi oldu” dedi.

Türk Kızılay Gazze’de Günlük 15 Bin Kişilik Sıcak Yemeğe Çıkardı

Türk Kızılay, sekiz aydır devam eden çatışmalar nedeniyle akut açlık sınırlarına yaklaşan Gazze’deki aşevinin kapasitesini artırarak günlük 15 bin kişiye çıkardı.

İyiliğin Adı Kızılay 156 Yaşında Aynı Hilâl’in Altında

156. yaşını kutlayan Kızılay, tarihinden taşan iyilik hikayeleriyle bir buçuk asırdır ihtiyaç sahiplerinin yanında olmanın gururunu yaşıyor.

Ankara'daki Malatyalılar Maginder'de Bir Araya Geldi

Ankara Malatya Dernekler Federasyonu (Mafed) Genel Başkanı Kamil Göksu, Ankara Pütürgeliler Dernek Başkanı Güzin Koçak, Ankara Battalgazililer Dernek Başkanı Naki Dikbaş ve Mahmut Cücemen, Malatya'nın sorunlarını ve çözümlerini görüşmek üzere MAGİNDER Ankara şubesinde bir araya geldi.

Kızılay'ın Kurbanlıkları Hazır

Türk Kızılay, Kurban Bayramı'nın manevi zenginliğini ve bereketini, vekâletle kurban kesim kampanyası aracılığıyla sofralara taşıyor.

Esnaf Destek Programının İkinci Aşaması Hayata Geçti

Türk Kızılay, Depremden Etkilenen Küçük İşletmelere 98.9 Milyon TL Destek Sağladı

MAGİNDER’den Gazze’ye destek

Malatya Girişimci İş İnsanları Derneği (MAGİNDER) Hanım Komisyonu Başkanı Şahide baran Gazze’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekerek üzerlerine düşen her türlü görev için hazır olduklarını söyledi.

İşte Kurban Fiyatları!

Deniz Feneri Derneği, bu yılki kurban organizasyonunu "Kurbanlarınız Yoksulların Bayramı Olsun" sloganıyla Türkiye ile birlikte 30 ülke ve bölgede kurban bağışlarını sahiplerine ulaştıracak.

Ankara Kent Konseyi Temaslarını Sürdürüyor

Ankara Kent Konseyi (AKK) ortak akıl ilkesi doğrultusunda ilçe belediye başkanlarını ve Büyükşehir Belediye Meclisinde grubu olan siyasi parti temsilcilerini ziyaret etmeyi sürdürüyor.

Başkan Büyükkılıç Şehitleri Memleketlerine Uğurladı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri 12’nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı’ndan bakım ve onarımlarının ardından test uçuşu için havalanan eğitim uçağının düşmesi sonucu şehit olan 2 albayın naaşını, gerçekleştirilen askeri törenin ardından memleketlerine uğurladı.

Toplam 2372 haber.