Bilim ve Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberleri

Kripto Kurtarma Dolandırıcılığı

Kripto para bir kez çalındığında geri almak son derece zor. Blok zinciri tabanlı para birimleri izlenebilse de bazıları kullanıcıların anonimliğini korumak için kurulmuştur, bu nedenle dolandırıcının maskesi düşürülemez.

Verilerimizi neden korumamız gerekir?

Ne zaman çevrimiçi olsak, arkamızda bir veri izi bırakıyoruz. Hayatlarımız dijital teknoloji ile giderek daha fazla iç içe geçerken dijital ayak izlerimiz de büyümeye devam ediyor.

E-ihracat yapacaklara iş kolaylaştıran yapay zeka araçları

Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü tarafından "E-İhracatta ChatGPT ve Yapay Zekâ Araçları" isimli bir kılavuz yayınlandı.

Siber tehditler seçimlere zarar verebilir mi?

Dünya genelinde yaklaşık iki milyar seçmen bu yıl tercih ettikleri temsilcilerine oy verecek.

Siber casusluk için dini festivalleri hedeflediler

Dijital güvenlik şirketi ESET, çeşitli ülkelerdeki Tibetlileri hedef almak için dini bir toplantı olan Monlam Festivali'nden yararlanan bir siber casusluk kampanyası keşfetti.

ZironSoft, Yenilikçi Yazılım Çözümleriyle Sektörde Adından Söz Ettiriyor

Türkiye'nin önde gelen yazılım ve donanım startup şirketlerinden biri olan ZironSoft, 2022 yılında faaliyete geçti. Kuruluşundan bu yana hızla büyüyen ve sektördeki öncü firmalarla stratejik iş ortaklıkları kurarak dikkat çeken ZironSoft, teknolojik tedarik ve yazılım hizmetleri alanında kendine sağlam bir yer edindi.

Sahte Haberlerle Başa Çıkmanın Yolları

İnternetle ilgili en iyi şeylerden biri, geniş bir bilgi deposu olmasıdır. Aradığınız bilgi birkaç tıklama uzağınızda olabilir.

Yapay Zeka Geldi Çattı, Hazır Mısınız?

Dünya Ekonomik Forumu'nun (WEF) bu yılki zirvesi 15-19 ocak tarihleri arasında İsviçre’nin Davos kentinde düzenlendi.

Yapay Zekâ Kazanımları

Yapay zekâ teknolojisini her geçen gün hayatımızda hissetmeye başlasak da aslında yapay zekâ şimdilik sadece yazılım programları çerçevesinde işlem yapıyor.

Çin’deki 5G mobil telefon kullanıcı sayısı 771 milyona ulaştı

Endüstri ve Bilişim Teknolojileri Bakanlığı tarafından açıklanan resmi veriler, Çin’in, 5G şebekesinin inşa çalışmalarını sürekli biçimde ve hızla devam ettirdiğini ve mevcut 5G baz istasyon sayısının, kasım ayı sonu itibarıyla 3,28 milyonu aştığını gösteriyor.

Shenzhou-17 mürettebatı 7.5 saatlik uzay yürüyüşünü tamamladı

Çin’in Shenzhou-17 insanlı uzay aracının mürettebatı dün gece saat 21.35’te ilk uzay yürüyüşünü başarıyla tamamladı.

Saldırılar artık yapay zeka destekli

Siber güvenlik şirketi ESET, Haziran 2023'ten Kasım 2023'e kadar ESET telemetrisinde görülen Tehdit Raporu'nu yayımladı.

Çin, yeniden kullanılabilir füzeler üretmeye hazırlanıyor

iSpace, yeniden kullanılabilir füzelerin geliştirilmesi konusunda şimdiden belirleyici bir aşama kaydetti.

Yöneticinin Söylediğini Yap Yaptığını Yapma

Yöneticiler hassas bilgilere erişimleri ve büyük para transferlerini onaylama yetkileri nedeniyle tehdit aktörleri için değerli bir hedef konumundalar.

Dolandırıcıların altın kuralı: Daha fazla çalış, daha az konuş

Siber güvenlik şirketi ESET, yeraltı forumlarındaki reklamlar sayesinde yeni saldırganların Telekopye gruplarına nasıl katıldığını inceledi.

Haber Sitesinden Yayılan Casus Yazılım

ESET araştırmacıları, Pakistan tarafından yönetilen bir bölge olan Gilgit-Baltistan hakkında haberler sunan bölgesel bir haber web sitesine yönelik bir watering-hole (suyun başı) saldırısı tespit etti.

Sosyal Medyada Sahte Takipçileri Tespit Etmenin 10 Yolu

Sosyal medyada dikkat edilmesi gereken en büyük tehditlerden biri, iddia ettikleri kişi olmayan insanların gerçekleştirdiği dolandırıcılık eylemleridir.

Çin, ozon tabakasının 628 bin ton incelmesini önledi

Çin, son 32 yılda toplam 628 bin tonluk ozon tabakasını incelten maddelerin üretimini ve kullanımını durdurdu.

Çin: Ningxia'da bilişim gücü konferansı açılıyor

2023 Bilişim Gücü Konferansı, 19 Ağustos Cumartesi günü, kuzeybatı Çin'de yer alan Ningxia Hui Özerk Bölgesi'nin başkenti Yinchuan'da açıldı.

Toplam 164 haber.