Eğitim

Eğitim Haberleri

Battalgazi Belediyesi'nden Depremzede Öğrencilere Sınav Desteği

Battalgazi Belediyesi tarafından 17-18 Haziran'da düzenlenecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek olan depremzede öğrencilere destek olmak amacıyla ücretsiz TYT Genel Tekrar Kampı düzenlenecek.

Semt Konaklarında Eğitim Faaliyetlerine Başlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı semt konaklarında eğitim ve öğrenime başlandı.

23 Nisan Valimiz Tarık Boztepe; Sağlam ve Güvenli Evler Yapılsın

Malatya Valisi Hulusi Şahin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını Şehit Kenan Çetin İmam Hatip Orta Okulu 5. sınıf öğrencisi Tarık Boztepe’ye devretti.

Başkan Gürkan, Başkanlık Koltuğunu Elif Kayra Şengönül’e Devretti

Her yıl geleneksel olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında önemli makamları devralan çocuklar bu yılda geleneklerini sürdürerek, kentleri 1 günlüğüne yönettiler.

Başkan Söylemez Deprem Bölgesinde Hayat Ve Çalışma şartları İyileştirilmelidir

Eğitim Bir-Sen Malatya Şube Başkanı Hüseyin Söylemez Sosyal Medyasın da yaptığı paylaşımda Deprem Bölgesinde Hayat Çalışma şartlarını İyileştirilmesini İstedi.

23 Derslikli Okul Protokolü İmzalandı

Eğitime 0destek kampanyası kapsamında Kazancı Holding iştiraki Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş tarafından Battalgazi İlçesi İskender Mahallesinde yaptırılacak olan “23 Derslikli Hafif Çelik Teknik Lise”Protokolü Valilik Makamında imzalandı.

YKS Hazırlık Sürecindeki Motivasyonunuz Ne?

Gençlik yıllarımızın başında önümüzde koskoca bir soru işareti vardır.

İnönü Üniversitesinde Unvanda Yükselen Akademisyenlere Cübbeleri Giydirildi

İnönü Üniversitesinin çeşitli bölümlerinde görev yapan ve yükselme kadrolarına atanan akademisyenlere Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay tarafından cübbeleri giydirildi.

ÖSYM'den 4 İlde Sınav Kararı

ÖSYM, 11 ili yerle bir eden depremler nedeniyle Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya'da durdurulan sınavların yeniden başlayacağını açıkladı.

Egeli madencilerin 2023 hedefi 1 milyar 400 milyon dolar ihracat

Doğaltaş ihracatında Türkiye’de lider olan Egeli madenciler geçtiğimiz yılı başarılı ihracat artışıyla geride bıraktı.

Mercek İle Ön Muhasebe Öğreniyorlar

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Mercek Meslek Edindirme ve Eğitim Merkezleri, açtığı kurslar ile vatandaşlara destek olmaya devam ediyor.

Malatya’da Kış Okulu Uygulaması Hayata Geçirildi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilk kez sömestir tatilinde başlatılan “Kış Okulu” uygulaması Malatya'da yoğun ilgi gördü.

2023 Yılının İlk İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

İşsizliğin giderilmesi, istihdamın artırılması, çalışma hayatındaki sorunlar ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü 2023 yılının ilk İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı Vali Hulusi Şahin Başkanlığında yapıldı.

Zabıta Akademisi Sona Erdi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, Turgut Özal Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Malatya Kent Konseyi Eğitim Öğretim Çalışma Grubu işbirliğinde düzenlenen “Zabıta Akademisi” programı sertifika töreni gerçekleşti.

Nitelikli Personel Yetiştiren Proje

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi, 2022 döneminde hayata geçirdiği ‘Yetenek Dönüşüm Projesi’ ile fark yaratıyor.

Vali Hulusi Şahin’in Eşi Malatya Gönül Elçileri Temsilcisi Ebru Şahin Köy Okullarını Ziyaret Etti.

Vali Hulusi Şahin’in Eşi Malatya Gönül Elçileri Temsilcisi Ebru Şahin, birleştirilmiş sınıf okutan köy okullarında görev yapan öğretmenlerin ihtiyaç alanlarını belirlemek, öğretmen ve öğrencilerle ortak etkinlikler yürütmek, onlara her zaman yanlarında olduğunu hissettirmek amacıyla köy okulları ziyaretlerine devam ediyor.

Gaziantep Büyükşehir Her Zaman Birlikte” Projesiyle 13 Bin Gencin Yaşamına Dokundu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde imzalanan 3’lü protokolle 2014 yılında başlatılan “Her Zaman Birlikte" projesiyle bugüne kadar dezavantajlı bölgelerdeki 13 bin öğrencinin yaşamına dokunuldu.

Malatya Turgut Özal Üniversitesinde Görev Değişimi

Tıp, Sanat Tasarım ve Mimarlık ile Sosyal ve Beşerî Bilimler Fakültelerinde Dekan Atamaları

Geliştireceğiniz Yeni ve Farklı Projeler, Geleceğimiz İçin Çok Önemli

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, İ.Ü.Mühendislik Fakültesi Öğrencileriyle Buluştu

Toplam 329 haber.