Yerel

Yerel Haberleri

Başkent Trafiği Nefes Alacak:

Ankara Büyükşehir Belediyesi, hem kent merkezinde hem de ilçelerde yaşanan trafik sorununa neşter vuran projelere imza atmaya devam ediyor.

Caddeler Hafriyat Atıklarından Temizleniyor

Büyükşehir Belediyesi, ev ve iş yerlerinin tadilatı esnasında oluşan ve çevreye rastgele bırakılan hafriyat atıklarını bulundukları yerden kaldırarak çevre ve görüntü kirliliğinin önüne geçiyor.

Büyükkılıç: İçme Suyuna 28 Milyon 287 Bin Tl’lik Yatırım Yaptık

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kent genelinde daha kaliteli ve sağlıklı içme suyu temini için Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü’nün 2023 yılında sondaj kuyusu, kuyu binası ve depo yapımı için 28 milyon 287 bin 923 TL’lik yatırım yaptığını kaydetti.

İzmir’de hava kirliliği şikayetleri son 5 yılda yüzde 43 azaldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, kentte hava kirliliğini önlemeye dönük çalışmaları meyvelerini verdi. Son 5 yılda hava kirliliğine yönelik şikayetler yüzde 43 oranında azaldı.

Atabey İskelesi Yanaşma Rampaları Yenilendi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından yıpranan ve hasar gören Battalgazi Atabey Feribot İskelesi yenileniyor.

Atalık Tohum Ekimi

Bodrum Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri; bölgenin özgünlük, zenginlik ve çeşitliliğinin tarihi simgesi olan atalık tohumlarının sürekliliğini sağlamak amacıyla tohum ekimine başladı.

Şehit Fevzi Mahallesi’ndeki Yollarda Altyapı Sağlamlaştırma Çalışmaları Gerçekleştirdi

Battalgazi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Şehit Fevzi Mahallesi’nde asfalt serimi öncesinde altyapı sağlamlaştırma çalışmaları gerçekleştirdi.

İzmir’in elektrikli ulaşımına Avrupa modeli

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Avrupa İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü (EIT) bünyesinde geliştirilen ve şehrin elektrikli araç şarj altyapısını güçlendirecek “PowerManagement” projesini kentte uygulamaya başladı.

Toplu ulaşıma 23 otobüs daha

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ESHOT Genel Müdürlüğü filosuna 23 yeni otobüsü daha dâhil etti.

Kayseri, Metreküpte Alınan Ücret Sıralamasında 22’nci Sırada

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı’nda su faturalarına yüzde 20 indirim kararı verildi.

Başkentte Ego Şoförlerini Yapay Zekâ İle Takip Süreci Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentte ulaşımda konfor ve güvenliği sağlamak amacıyla toplu taşıma araçlarını teknolojik sistemlerle donatıyor.

Başkentte Tekerler Epilepsi Hastalığına Dikkat Çekmek İçin Döndü

Ankara Büyükşehir Belediyesi toplum sağlığını korumak amacıyla yapılan farkındalık etkinliklerine destek olmaya devam ediyor.

2023 Yılında İlaçlama Çalışmaları Etkin Bir Şekilde Sürdürdü

Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı İlaçlama Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından haşere ile mücadelede 2023 yılında da tüm hızıyla devam etti.

Battalgazi Belediyesi Soğukta Açlıkla Mücadele Eden Can Dostlarımızı Unutmuyor

Battalgazi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, soğuk kış aylarında sokak hayvanlarının aç kalmamaları için ilçenin çeşitli noktalarına kuru mama bıraktı.

Büyükşehir Belediyesi Yol Güvenliğini Artırmak İçin Köprü, Menfez Ve Taş Duvar İnşa Ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı, Malatya genelinde kurmuş olduğu şantiyelerle yeni yol açma ve genişletme ile asfalt serim çalışmalarının yanı sıra menfez, köprü ve taş duvar çalışmalarını da aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

21 Mahallede Kar Küreme Ve Yol Açma Çalışmaları Devam Ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya merkez olmak üzere yağışların yoğun olarak görüldüğü kırsal mahalleler ile rakımı yüksek olan ilçelerde karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

Can Dostlarımız Bize Allah’ın Emanetidir

Yeşilyurt Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı ekipler, soğuk hava ve yoğun kar yağışı sonucu yiyecek bulmakta zorluk çeken sokak hayvanları için besleme odaklarına kuru mama bırakıyor.

Battalgazi Belediyesi’nin Karla Mücadele Çalışmaları Başladı

Malatya’da başlayan kar yağışının ardından teyakkuzda bulunan Battalgazi Belediyesi kar ve buzla mücadele ekipleri, ilçe merkezi ve mahallelerde kar küreme, tuzlama ve temizleme çalışmalarına başladı.

Büyükşehir 2023 Yılında 1.717 Km Asfalt Çalışması Gerçekleştirdi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesine bağlı ekipler, 2023 yılı içerisinde şehir genelinde 1717 kilometrelik asfalt çalışması yaptı.

Toplam 2172 haber.