Yerel

Yerel Haberleri

Narman Şehitler Barajı Gün Sayıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.

Yeşilyurt Belediyesi Ekiplerinden Bayram Öncesi Sıkı Denetim

Kurban Bayramı öncesi Yeşilyurt ilçesinde bulunan lokanta, tatlıcı, şekerci, kasap, pastane ve marketler deneterek, genel temizlik ve fiyat listeleri kontrol edildi.

Kurban Satış Noktalarına Denetim

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların ve kurban satıcılarının huzurlu bir bayram geçirmeleri, sorun yaşamamaları için tüm birimleriyle çalışmalarını sürdürüyor.

Çevre Yolu Yenileniyor

Başkan Er ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu'nun Görüşmeleri Sonrasında

Bayram Dolayısıyla 5 Gün Boyunca Ücretsiz!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 15-19 Haziran tarihleri arasında Kurban Bayramı dolayısıyla turuncu otobüsler, tramvay ve Gaziray seferlerini ücretsiz yapma kararı aldı.

Denizden Çıkan Çöpler Yine Şaşırtmadı

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin 5-11 Haziran Çevre Haftası kapsamında yaptığı geleneksel ‘Deniz Dibi Temizliği Etkinliği’nde denizden çıkanlar yine şaşırtmadı.

Haydi Sofraya Gaziantep Yeni Şubeleriyle Hizmet Ağını Genişletiyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara uygun fiyata kaliteli yemek imkanı sunan "Haydi Sofraya" projesiyle kentteki hizmet noktalarını artırıyor.

Kayseri OSB'de İkinci Nizamiye Tamamlandı

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’ne giriş çıkışlarda denetimin artırılması amacıyla hazırlanan yeni projede ikinci etap tamamlandı. Abdülhamid Han Bulvarı üzerindeki ikinci nizamiye hizmete başladı.

İzmir’in Mavi Bayraklı plaj sayısı 64 oldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin çevre yatırımları kentteki mavi bayrak ödüllü plaj sayısına da yansıyor. Bu yıl 40 halk plajında mavi bayrak ödülünü koruyan İzmir’de toplam mavi bayraklı plaj sayısı 64 oldu.

Battalgazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri Denetimlerini Sıklaştırdı

Battalgazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ticaret İl Müdürlüğü ekipleriyle birlikte ilçede faaliyette bulunan zincir marketler, kafe, lokanta ve fırınlarda fiyat etiketi, reyon, yazarkasa-fiyat uyumu, fiyat listeleri ve hijyen denetimi gerçekleştirdi.

Yeşilyurt Belediyesi Ekipleri Çöp Evi Temizleyip, Dezenfekte Etti

Yeşilyurt Belediyesi Zabıta İşler Müdürlüğü ile Yeşilyurt Belediyesi Temizlik İşler Müdürlüğü Ekipleri, Gazi Mahallesi Medeniyet Caddesindeki çöp evi temizleyerek dezenfekte etti.

Kendi Taşını Üreten Belediye

Çankaya Belediyesi ilçe genelinde kaldırım çalışmalarında kullandığı beton ve beton elemanları ihtiyacını, kendi mülkiyetinde bulunan Beton ve Beton Elemanları Üretim Tesisinden karşılıyor.

Gaziantep Büyükşehir İtfaiye Ekipleri Mahsul Nöbetinde

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ve Afet Yönetimi Daire Başkanlığı ekipleri, ısınan havalarla beraber çiftçinin yanında olarak olası yangınlara karşı nöbet tutuyor.

Meski 9 Büyük Projeyi Daha Mersin’e Kazandıracak

MESKİ Genel Müdürlüğü, EBRD (Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası) temsilcileri tarafından ziyaret edildi.

Battalgazi Belediyesi mezarlıkların bakım ve temizliğini sürdürüyor

Battalgazi Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından Karahan Mahallesi Müftülük, Karababa ve Alişar Mezarlıkları temizlenerek çevre düzenlemeleri yapıldı.

İzmir’in gözbebeği Kültürpark artık daha güvenli

İzmir’in en değerli buluşma mekanlarından Kültürpark, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin alanda oluşturduğu zabıta merkezi sayesinde artık daha huzurlu ve daha güvenli.

Ulus'a Değer Katacak İki Proje

Başkentin en önemli tarihi bölgelerinden biri olan Ulus’ta yer alan yapıları dokusuna uygun olarak yenileyen Ankara Büyükşehir Belediyesi, alanı cazibe merkezine dönüştürecek projelerine yenilerini eklemeye devam ediyor.

Elektronik Ücret Toplama Sistemi Yenileniyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, akıllı kent uygulamalarıyla vatandaşların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.

Başkan Büyükkılıç’a İstihdam Fuarına Ücretsiz Ulaşım Teşekkürü

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’na vatandaşların daha kolay erişebilmeleri için ücretsiz otobüs seferleri düzenlerken, bu uygulamadan memnuniyet duyan vatandaşlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a teşekkürlerini iletti.

Toplam 2231 haber.