Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Dünyanın En Pahalı Şehirleri

Dünyada 172 şehir baz alınarak yapılan araştırmaya göre, yaşam maliyetleri raporu belli oldu. Şehirlerdeki kira fiyatları, yeme-içme ücretleri ve enerji ücretleri baz alınarak hazırlanan raporda dünyanın en pahalı şehri New York ve Singapur oldu.

Çin'den ikinci el araba ihracatına yönelik yeni hamle

Çin Ticaret Bakanlığı içinde Liaoning, Fujian ve Sichuan'ın da bulunduğu 14 bölgeye daha ikinci el araba ihracatı yapma izni verildiği duyuruldu.

Shanghai çıkışlı Tesla teslimatı, kasımda 100 bin rekorunu kırdı

Amerikalı otomobil üreticisi firma olan Tesla’nın Shanghai’deki fabrikasının, kasım ayında 100 bin 291 aracın teslimatını gerçekleştirerek yeni bir aylık rekora imza attığını açıkladı.

Ev sahipleri, şimdi de yılbaşı zammı istiyor

Yılbaşına sayılı günler kaldı. Bazı ev sahipleri, kontrat dönemi bitmemesine rağmen maaşlara yapılacak zamları gerekçe göstererek yılbaşında da kiralara zam istemeye başladı.

Çin’in en büyük deniz petrol sahası, elektrik üretimine başladı

Çin Ulusal Açık Deniz Petrol Şirketi’nin (CNOOC) Tianjin şubesinden verilen bilgiye göre, Çin’deki en büyük boyutlu deniz petrol sahası açık deniz elektrik projesi olan Bozhong-Kenli projesi, bugün elektrik tedariğini başarıyla sağladı.

ESKKK Başkanı Ali Evren' de Hazine Faiz Destekli Kredi Müjdesi

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi TESKOMB Bölge Başkan Vekili Ali Evren” TESKOMB tarafından 25 Kasım 2022 tarihinde Antalya’da yapılan toplantıya katıldı.

EİB’ten Kasım Ayında 1 Milyar 533 Milyon Dolarlık İhracat

Zeytin zeytinyağı ihracatçılarından yüzde 175’lik rekor

Malatya’dan 48 milyon dolar ihracat

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Kasım ayı ihracat rakamlarını açıkladı. Kasım ayında Türkiye’nin ihracatı geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 1,9 artışla 21,9 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Öğrenci Abonmanı Artık Tüm Hatlarda 1 Tl

Öğrenci Abonmanları, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin tüm hatlarında 1 TL oldu. Daha önce Büyükşehir Belediyesi’ne ait çok tarifeli otobüsleri kullanan ve 3 liraya yolculuk yapan öğrenciler, bundan sonra il genelindeki tüm hatlarda 1 TL’ye istedikleri yere gidebilecekler.

Keskin, Zincir marketler artık milli güvenlik sorunu olmuştur

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, “Yıllarca zincir marketlerin esnaf ve sanatkar için dolayısıyla ekonomi için tehdit olduğunu söylüyorduk, yanılmışız.

Malatya’dan 48 Milyon Dolar İhracat

Başkan Sadıkoğlu: Daha çok desteğe ihtiyaç var

MÜSİAD’Dan Türkiye’nin Dünyanın İlk 10 Ekonomisi Arasında Yer Alması Sürecini Hızlandıracak Yol Haritası

MÜSİAD Stratejik Araştırmalar Komisyonu ve Ekonomik Araştırmalar Birimi’nin katkılarıyla hazırlanan “Küresel Ekonomiyi Yeniden Düşünmek” başlıklı MÜSİAD 2022 Ekonomi Raporu, 1 Aralık 2022 Perşembe günü MÜSİAD Genel Merkez’de basına tanıtıldı.

Çin limanlarında hacim, kasım ayında yüzde 10.2 artış gösterdi

Çin Devlet Konseyi Lojistik Çalışmaları Liderlik Grubu Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre, 30 Kasım’da ülkenin limanlarında yükleme ve boşaltma miktarı geçen aya göre yüzde 10,2 oranında artarak 32 milyon 960 bin tonu buldu.

, Halk Kart’ın Kasım Ayı Tutarlarını Yatırdı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Halk Kart’ın Kasım ayı tutarını yurttaşların hesabına yatırdı.

Sivas Belediyesi’nin 2023 Yılı Bütçesi Belirlendi...

Sivas Belediyesi’nin 2023 yılı tahmini bütçesi bir önceki yıla oranla 3artış göstererek 2 milyar 450 milyon lira olarak onaylandı.

İnşaat Sektöründe Daralma Hızlandı Girdi Maliyetleri Zorlamaya Devam Ediyor

TÜİK’in açıkladığı 2022 yılı üçüncü çeyrek büyüme rakamlarını değerlendiren Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı M. Erdal Eren, “Türkiye ekonomisindeki büyümenin yavaşlamasının yanında inşaat sektörü 5 çeyrektir üst üste daralıyor.

Çin, C919 uçaklarıyla havacılık sektöründe dengeleri değiştirmeye hazırlanıyor

Çin tarafından tasarlanıp üretilen büyük yolcu uçağı C919 seri halinde üretilmesine olanak sağlayacak olan ruhsatı almaya hak kazandı C919 uçağını geliştiren Commercial Aircraft Corporation of China şirketi, üretim onay belgesini Çin Sivil Havacılık Dairesi’nin Doğu Çin Bölge Dairesi’nden aldı.

Yeşilyurt Belediyesi ‘Emanet Ekmek’ Noktası 133’e Yükseldi

Hayırseverlerin ve Fırın Sahiplerinin Gayretlerini Takdirle Karşılıyoruz

Türkiye, 2021/22 sezonunda 201 milyon dolarlık zeytinyağı ihraç etti

Türkiye, 1 Kasım 2021 – 31 Ekim 2022 tarihleri arasında 58 bin 313 ton zeytinyağı ihracatı karşılığında yüzde 50 artışla 201 milyon 687 bin dolar döviz geliri elde etti.

Toplam 948 haber.