Ekonomi

Ekonomi Haberleri

İhracat hedeflerine gençlerin dinamizmi ve yetkinlikleriyle ulaşacağız

Bu yıl ikinci yüzyılına giren Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun işaret fişeğinin atıldığı gün olan 19 Mayıs, Türkiye tarihinin yeniden var oluş mücadelesinin başlangıç günüdür.

Eskişehir Zeytinyağında Markalaşıyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Orta Sakarya Vadisi’nde yürütülen zeytinciliği geliştirme projesi kapsamında zeytin hasadından elde edilen kaliteli ve doğal zeytinyağı, Eskişehir’in ilk yerleşim yeri ve tarihteki en eski ismi olan Dorlion markasıyla satışa çıktığı Üretici Marketlerde, Eskişehirlilerden büyük ilgi görüyor.

TARSİM Çiftçiyi Ve Sigorta Üretim Kanallarını Mağdur Ediyor

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası 15. Meslek Komitesi (Sigorta Acenteleri) düzenledikleri komite toplantısında TARSİM sigortalarında çiftçi ve üretim kanallarının yaşadığı sorunları görüştü.

Başkan Şevket Keskin Esnafı Siyasete Alet Etmeyiniz.

Bir hafta içerisinde 3’kez Kuyuönü ve Tecde Yolu üzerindeki konteynerlerde faaliyet gösteren esnafları tek tek ziyaret eden Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, esnaflardan kaldırımları işgal etmeyerek hem bitişik komşularının, hemde vatandaşın hak ve hukukuna saygı göstermelerini isterken, tüm partilere de çağrıda bulunarak, “Esnafı siyasete alet etmeyin, siyaseti kendi aranızda yapın” dedi.

Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın İşsizlik Rakamlarını Değerlendirdi

Başkan Yalçın: İstihdamın Artırılabilmesi İçin Yatırıma Yönelik Krediler Artırılmalıdır

Malatya Havalimanı’nda 74.312 Yolcuya Hizmet Verildi…

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Malatya Havalimanı’nın 2024 yılı Nisan ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistiklerini açıkladı.

Başkan Sadıkoğlu’ndan TOKİ’ye Hayati Çağrı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, TOKİ’nin deprem konutlarının inşasında kullandığı malzeme ve hizmet alımını Malatya firmalarından yapmasını talep etti.

Ege Bölgesi’nin kimyevi maddeler ihracatı 6 milyar doları aşıyor

Türkiye’de ihracat 27 sektörde kayda alınırken, Ege İhracatçı Birlikleri çatısı altında 12 ihracatçı birliği bulunuyor.

Malatya’da 200 gram pide 10 TL oldu

Malatya’da 7,5 TL olarak satılan pideler bugününden itibaren yapılan zam ile 10 TL’ye satılmaya başlanıldı.

Başkan Sadıkoğlu Düzensizlik Hat Safhada Vatandaş Aradığını Bulamıyor

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Mısır Çarşısı esnafı için Büyükşehir Belediye Binası arkasında kurulan konteyner çarşıyı ziyaret etti.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Mayıs Ayında 4 Yeni Destinasyon

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, peş peşe eklenen yeni rotalarla İstanbul’u dünyanın pek çok şehrine bağlıyor.

İnşaat maliyetleri, artan faizler…

İnşaat maliyetleri, artan faizler… Burçin Şahindur: 2024 önceki yıllar gibi olmayacak!

Türkiye Kiraz İhracatında 300 Milyon Dolar Hedefliyor

Türkiye, üretiminde dünya lideri olduğu kirazda, ilk hasattan sonra geçen 2 haftalık süreçte kiraz rekoltesi ve kalitesindeki pozitif ilerlemenin etkiyle ihracat hedefini 250 milyon dolardan 300 milyon dolara yükseltti.

Türk Gıda İhracatçıları Singapur Üzerinden Asya Pasifik Pazarında Büyüyecek

Dünya’nın reexport merkezlerinden Singapur, 2023 yılında gıda sektöründe 30 milyar dolarlık dış ticaret hacmiyle dünyanın gıda ambarı olan Türkiye’nin gıda ihracatında öncelikli hedef pazarlarından biri konumunda.

4 Çeşit Yemek 40 Lira!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşlara daha uygun fiyata yemek imkanı sunduğu Haydi Sofraya hizmet vermeye başladı.

Malatya Havalimanı’nda 55.438 Yolcuya Hizmet Verildi…

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Malatya Havalimanı’nın 2024 yılı Mart ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistiklerini açıkladı.

Başkan Sadıkoğlu: 6 Ay Yetmez En Az 2 Yıl Daha Uzatılmalı

Mücbir Sebep Hali süresinin son kez uzatılacağına dair gündemi değerlendiren Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “Mücbir Sebep Hali süresi 6 ay sonra sona ererse birçok işletme faaliyetini sonlandırma durumuna gelebilir.

Doğal taş ihracatında ibre yukarı döndü

Türkiye’nin ihracatta yıldız sektörlerinden maden sektörü 2023 yılında kaybettiği pazarları, 2024 yılında geri kazanıyor.

Kiraz ihracatında hedef 250 milyon dolar

Kiraz üretiminde dünya lideri olan Türkiye’de 2024 yılının ilk kiraz hasadı, baharın erken gelmesiyle birlikte 2023 yılına göre bir hafta önce yapıldı.

Toplam 1364 haber.