Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberleri

Dünyaca Ünlü Yazardan 88. Kitap: Kuşku Nedir Ve Nasıl Giderilir?

Kitapları 73 dile çevrilen, 88 eşsiz eserin dünyaca ünlü yazarı ve Nobel Barış Ödülü adayı Akif Manaf’ın, okurlar tarafından heyecanla beklenen yeni kitabı “Kuşku Nedir ve Nasıl Giderilir?” çıktı.

Erzurum’da Sıfır Atık Yarışması’nın Ödülleri Sahiplerini Buldu

Erzurum Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Geri Dönüştürülebilir Sıfır Atık Yarışması’nın ödülleri sahiplerini buldu.

Mimsan Grup, 24 – 26 Mayıs’ta ICCI’da

MİMSAN Grup, Türkiye’nin ve yakın coğrafyanın en büyük uluslararası enerji fuarı olan ICCI 2023’te ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin İlk Tropik Uğur Böceği Bahçesi Gaziantep’te!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin ilk Tropik Uğur Böceği Bahçesi’ni Gaziantep Doğal Yaşam Parkı’nda düzenlenen törenle açtı.

Gençlik Ve Spor Bayramı’nda Doğal Yaşam Parkı Ücretsiz!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Doğal Yaşam Parkı ücretsiz hizmet verecek.

New York yargısı, Çin’e ait iki antik heykeli iade ediyor

New York eyaletinin yargısı, 7. yüzyıldan kalma iki mezar taşı heykelini Çin’e iade etme kararı aldı.

Yeni Cami Yapım Protokolü İmzalandı

6 Şubat tarihinde meydana gelen depremler sonrasında ağır hasar alan İlimizin tarihi Camilerinden, Malatya’nın simgesi Yeni CamiininYapım Protokolü; Malatya Valiliği, Vakıflar Genel Müdürlüğü veHayırsever İş İnsanı Bayram Kızılaslanarasında imzalandı.

ABD’de 20 yıl yaşayan dişi panda Ya Ya, Çin’e döndü

ABD’de 20 yıl kalan 23 yaşındaki Ya Ya adlı dişi panda bugün Shanghai’daki Pudong Uluslararası Havalimanı’na ulaştı.

Tarihi Gaziantep Kalesi’nin Restorasyonu Başlıyor

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen şiddetli depremler sonrası hasar gören tarihi Gaziantep Kalesi’nin restorasyon süreci için ilk adımın atıldığını belirterek, “15 ila 20 Mayıs arasında ihale gerçekleştirip, Gaziantep Kalesi’nin yeniden ihyasını gerçekleştirme sürecini başlatacağız” dedi.

Büyükşehir İş Ve Kariyer Merkezi, Kentteki İstihdam Oranını Günbegün Artırıyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne (GBB) bağlı İş ve Kariyer Merkezi kent genelindeki istihdam oranını artırmak ve gençlerin kariyer planlamasına destek olmak için yoğun mesai harcıyor.

Dünya Mirası Arslantepe Ören Yeri Tekrar Ziyarete Açıldı.

2021 yılı Temmuz ayından bu yana UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan Arslantepe, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem felaketinin ardından ziyarete kapatılmıştı.

Çin hükümeti, turizm ve kültür sektörlerini teşvik kararı aldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan bir genelge ile Çin’de kültür ve turizm sektörlerinde tüketimi hareketlendirmeye yönelik bir kampanyanın başlatıldığı duyuruldu.

Dülük Antik Kentinde Çalışmalar Hızlanıyor

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in katılımıyla Dülük Antik Kenti’nin turizm potansiyelini ortaya çıkarmak ve duyurulması amacıyla yol haritası ve mevcut durum hakkında toplantı yapıldı.

UNESCO Listesindeki Yesemek Bir Kez Daha Gazikültür Yayınlarında Yer Aldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Gazi Kültür A.Ş. tarafından Yesemek Heykel Atölyesi çerçevesinde farklı dönemlere ve bölgelere ait heykel sanatı ve üretimi ile taş ocakları konularını ele alan "Eski Yakın Doğu’da Taş Ocakları, Heykeltıraşlık Atölyeleri ve Yesemek’in Yeri" adlı kitabı yayımlandı.

Şanlıurfa dünyanın önemli bir turizm destinasyonu olabilme kapasitesine sahip

Türkiye’nin önde gelen yolcu taşımacılığı firmalarından Astor Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Fatih As, Şanlıurfa’nın dünyanın önde gelen turizm destinasyonları arasına girebileceğini söyledi.

Battalgazi'de Kartpostallık Manzaralar

Medeniyetin Kalbi Battalgazi'deki eşsiz doğanın ve tarihi yapıların karla bütünleşmesi, seyrine doyumsuz manzaralar oluşturdu.

Kahramanmaraş Gastronomisine Ve Turizmine Büyük Katkı Sağlayacak

Çamlıca Sosyal Tesisi’nde çalışmaların sona geldiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “25 Milyon TL’lik yatırımla bölgeye son derece nezih ve standardı yüksek bir mekân kazandırıyoruz.

Sanat Eseri Kayısılı Pastalar Ödüllendirildi

Yeşilyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘Kadınlar Yarışıyor’ Projesi kapsamında düzenlenen ‘Kayısılı Pastam’ Yarışmasında dereceye girenlerin ödülleri düzenlenen törenle takdim edildi.

Battalgazi’deki Öğrenciler Sinema Keyfini Doyasıya Yaşıyor

Yarıyıl tatilinde de öğrencileri unutmayan Battalgazi Belediyesi tarafından startı verilen sinema etkinliğiyle ilçedeki öğrenciler ödüllendirilirken, “Tay” Filmini aileleriyle birlikte izleyen öğrenciler heyecanlı ve keyifli anlar yaşıyor.

Toplam 756 haber.