Çevre

Çevre Haberleri

Karla Mücadele Çalışmaları

Büyükşehir Belediyesi, özellikle yağışların yoğun olarak görüldüğü kırsal mahalleler ile rakımı yüksek olan ilçelerde karla mücadele çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor.

Fırat Edaş’tan Malatya’ya Büyük Yatırım

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., Malatya ve ilçelerinde kesintisiz enerji arzı ve kaliteli dağıtım hizmeti vermek amacıyla yaklaşık 25 milyon TL yatırım gerçekleştirdi.

2023 Yılında Hayat Kurtaracak Siber Tehdit Rehberi

Kişi ve kurumların siber güvenlik gereksinimleri gittikçe artıyor. Böyle bir ortamda siber güvenlik, hızla gelişmekte olan bir alan olarak karşımıza çıkıyor.

Battalgazi’deki Dere Sokağının Sıcak Asfalt Sorunu Çözüme Kavuştu

Battalgazi Belediyesi, son olarak Orduzu Mahallesi’nde bulunan Dere Sokak’ta 2 bin 400 metrelik sıcak asfalt serimi gerçekleştirdi.

Başkan Güder’in Gayretleriyle Bir Gençlik Yatırımının Daha Startı Verildi

Depreme dayanıksız olması nedeniyle 2020 yılında yıkılan Battalgazi Öğrenci Yurtlarının yerine Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in yoğun gayretleri sonucunda bir gençlik yatırımı daha ilçeyle buluştu.

Esenlikten Motaş Ekiplerine Tatlı İkramı

Trambüsün Kataner (seyir teli) ve direklerde oluşan hasar Çalışması Yapan Motaş Ekibine Esenlik Şirketi yalnız bırakmayarak tatlı ikramında bulundu.

Battalgazi Belediyesi’nden Vaizpınarı Caddesine Sıcak Asfalt

Battalgazi’deki vatandaşların daha güvenli ve konforlu yollarda seyahat edebilmeleri amacıyla ulaşım yatırımlarını aralıksız sürdüren Battalgazi Belediyesi, Orduzu Mahallesi’ndeki Vaizpınarı Caddesini sıcak asfalt ile buluşturarak vatandaşların istifadesine sundu.

Başkan Güder'den Cezmi Kartay Müjdesi

Battalgazi Belediye Başkanı Güder, Malatya'nın 50 yıllık kanayan yarası şehitfevzi mahallesinde başlatılan kentsel dönüşümden sonra Cezmi Kartay caddesinde de dönüşüm yapılacağını açıkladı.

Fırat Edaş’tan Solunum Cihazına Bağlı Hastaya Jeneratör Desteği

Fırat EDAŞ, Elâzığ Sugözü – Sarıcan bölgelerinde gerçekleşen planlı kesintiyle enerjisiz kalacak bölgede solunum cihazına bağlı hastaya jeneratör desteği sundu

Malatya Caddesindeki Çalışmalarını Tamamladı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ekipleri önümüzdeki günlerde havaların daha da soğuyacak olması nedeniyle sathi ve sıcak asfalt serim çalışmalarına hız vererek ulaşımı sağlıklı ve konforlu bir hale getiriyor.

Kırsal Mahallelerin Yol Sorunu Sona Eriyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı şehrin genelinde kurmuş olduğu şantiyelerle yol çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

Dar Gelirli 400 Aileye Doğalgaz Sobası Yardımı

Battalgazi Belediyesi tarafından dar gelirli ailelere destek amacıyla ilçede hayata geçirilen “Hava Kalitesinin İyileştirilmesi Projesi” kapsamında 400 ailenin evi ısınacak.

Battalgazi’de Tekstilkent Projesi İçin İlk Kazma Vuruldu

Battalgazi Belediyesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın ortaklaşa yürüttüğü, ilçeye katma değer sağlayarak istihdamı artıracak Tekstilkent Projesi’nde ilk kazma vuruldu.

Başkan Çınar, Prestiji Yüksek Yeni Sosyal Yaşam Alanlarımıza Bir Yenisini Daha Ekleyeceğiz

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Bostanbaşı İle Karakavak’ın Birleşme Noktasındaki Bölge Parkını İnceledi

Balık Adamların Eğitimleri Devam Ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet vermekte olan su altı arama ve kurtarma birimi Antalya’nın Kaş ilçesinde derin dalış eğitimi gerçekleştirdi.

Mert, Susuz ve Kanalizasyonsuz Bir Yer Kalmayacak

Arguvan İlçesi’ne bağlı Çayırlı Mahalle sakinleriyle buluşan MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın altyapı ile ilgili “Susuz ve Kanalizasyonsuz bir kalmayacak” sözlerini hatırlatarak, “MASKİ olarak çok iyi bir ekibimiz var. Yoğun bir şekilde şehrimizin her bölgesinde çalışıyoruz” dedi.

Başkan Gürkan, Ekmek & Yemek Fabrikası Bölgenin İhtiyacını Karşılayabilecek Kapasiteye Sahip

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan inşaatı tamamlanan yeni Ekmek ve Yemek Fabrikasında incelemelerde bulundu.

Bölge Trafiğini Rahatlatacak Bir Yol Ağı Oluşturuluyoruz

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, çalışmaların devam ettiği Güldal Akşit Bulvarı - Bahçebaşı Mahallesi ile Gelincik Tepesi bağlantı yolunda incelemelerde bulundu.

Başkan Çınar, Depreme Dayanıklı Yapı Stoklarımızın Sayısını Artırıyoruz

Yeşilyurt Belediye Başkanı Çınar Ve Meclis Üyeleri, Turgut Özal Mahallesinde Ki Kentsel Dönüşüm Binalarını İnceledi

Toplam 162 haber.