Veli Ağbaba' Malatya'nın Sesini Türkiye'ye Duyurmaya Devam Edeceğim'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 'Basiretsiz, sorumsuz, liyakatsiz yöneticiler yüzünden Malatyalı hem depremden, hem hırsızdan mağdur oldu. Hem de ağır hasarlıdan hafif hasarlıya çevrildiği için mağdur oldu' dedi.

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

   CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Basiretsiz, sorumsuz, liyakatsiz yöneticiler yüzünden Malatyalı hem depremden, hem hırsızdan mağdur oldu. Hem de ağır hasarlıdan hafif hasarlıya çevrildiği için mağdur oldu” dedi.

         Milletvekili Ağbaba, Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır hasar olan Bostanbaşı Mahallesi’nde incelemelerde bulundu. 

  Bostanbaşı’nda ağır hasar alan üç bloklu bir sitede yaşayanlarla bir araya gelen Ağbaba, sorunları dinledi. 

“BİNADA NE VARSA ÇALINMIŞ”

         Ağır hasar verilen bir sitede yaşayan Abbas Özer, “Sitemizin görüldüğü gibi kapı ve pencereleri talan edilmiş durumda. Birçoğunu da mal sahipleri kendileri sattı. Siteyi bu duruma getirdiler. Bina içindeki parkelere, klozetlere, musluğuna, hatta elektrik kablolarına kadar söküp sattılar. Sitedeki binalarda tesisat, cam, klozet, banyo mutfak dolapları,  kapı ne varsa çalınmış” dedi. 

“DEPREMİN VURDUĞU MALATYA’YI BİRDE VİCDANSIZ HIRSIZLAR VURDU”

        CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Bu şikâyet Malatya’da çok aldığımız bir şikayet. Özellikle Bostanbaşı ve Fahri Kayahan bölgesinde yeni konutların olduğu bölgelerde maalesef ağır hasarlı olan ve boşaltılan evlerin kapıları, pencereleri, klozetleri, parkeleri, muslukları, banyo ve mutfak dolapları hatta elektrik tesisatına kadar hırsızlar tarafından çalınmış durumdadır. Maalesef yaşanan depremde bu tür vicdansızlıklar da var. Depremin vurmuş olduğu Malatya’yı birde vicdansız hırsızlar vurdu” diye konuştu. 

“ÖNCE AĞIR SONRA HAFİF HASAR VERİLEN BİNALAR VAR”

          “Önce ağır hasarlı raporu verilip ardından hafif hasarlıya çevrilen binaların olduğunun duyumlarını alıyoruz” diyen Ağbaba, şunları söyledi: “Önce ağır hasarlı denildi. Yıkım kararı verildi. Sonraki kontrolde hafif hasarlı olduğu ifade edilen maalesef insanlar oradaki kapı pencereleri 20-25 bin liraya sattılar. Ardından hafif hasarlı, oturulabilirsiniz denildi. 

         O zaman da kapı ve pencere kalmadı. Aynı kapı ve pencereyi almak için şimdi 400-500 bin lira isteniyor. Bu da maalesef Malatya’yı yönetenlerin beceriksizliğinden kaynaklanıyor.  Bu sorumsuzluğun cezasını kim çekecek bilmiyoruz ama maalesef mağdur olan yine vatandaş oluyor. Yine mağdur olan Malatyalı. Tekrar ediyorum. Önce binalar ağır hasarlı denildi. Evlerinizi boşaltın denildi. İnsanlar da 3-4 Milyona aldıkları o lüks evlerde kapılarını pencerelerini 20-25 bin liraya söktürüp sattılar. 

          Ardından aynı yetkililer hayır burası ağır hasarlı değil hafif hasarlı dediler. Gidin evinizde oturun denildi. Maalesef o insanlar aynı kapı pencereyi 300-400-500 bin liraya takabiliyorlar. Burada mağdur olan yine Malatyalı. Sorumsuz olanlar yine Malatya’yı, Türkiye’yi yönetenler.

          Basiretsiz, sorumsuz, liyakatsiz yöneticiler yüzünden Malatyalı hem depremden, hem hırsızdan mağdur oldu. Hem de ağır hasarlıdan hafif hasarlıya çevrildiği için mağdur oldu. Malatya’nın sesini Türkiye’ye duyurmaya devam edeceğim.”

CHP’Lİ VELİ AĞBABA DOWN SENDROMLU VE OTİZMLİ ÇOCUKLARIN KLİMA SORUNUNU ÇÖZDÜ 

        CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın konteyner kentte kalan down sendromlu ve otizmli çocukların klima ihtiyacıyla ilgili yaptığı paylaşıma Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ’dan olumlu yanıt geldi. İduğ, down sendromlu ve otizmli çocukların ihtiyacı olan klimaların hafta içerisinde Malatya’da olacağının müjdesini verdi. 

       Bostanbaşı girişinde bulunan konteyner kenti ziyaret eden Veli Ağbaba, burada kalan otizmli ve down sendromlu çocuklarla bir araya geldi. Çocuklar, Ağbaba’dan klima talebinde bulundu. Bu talebi sosyal medya hesabından paylaşan Ağbaba’ya Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ’dan cevap geldi. İduğ, iş insanlarıyla yaptıkları görüşme sonrası 56 adet klimanın hafta içerisinde Malatya’da olacağını duyurdu. 

“BORNOVA HALKI HER ZAMAN SİZLERİN YANINDA”

       Ağbaba’nın telefonla görüntülü olarak aradığı Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, “Öncelikle çok büyük geçmiş olsun. Orada neye ihtiyaç varsa Bornova halkı hazır. Genel Başkan Yardımcımız Veli Ağbaba 56 tane klima ihtiyacının olduğunu söyledi. Burada iş insanlarıyla organize olduk ve klimaları Malatya’ya göndereceğiz” dedi. 

“TELEVİZYON İÇİN HAYIRSEVERLERİN DESTEKLERİNİ BEKLİYORUZ”

       CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise “Malatya sizlere minnet borçlu. Mustafa İduğ baştan beri Malatya’nın yanında yer alıyor. Bornova Belediyesi çadır kent, yemek ve çocuklara etkinlik konusunda yardımcı oldular. Malatya adına teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

       Ağbaba, klimaların hafta içerisinde geleceğini kaydederek, “Birde televizyon ihtiyacımız var. Hayırseverler varsa televizyon konusu da hallederiz. Ayrıca, buraya internet kurdurmak içinde çalışacağız. Buradan çağrı yapıyorum; down sendromlu ve otizmli çocuklarımıza 60 tane televizyon lazım destek olursanız sizlere minnet duyarız, desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN