Vali Ersin Yazıcı Yazıhan İlçesine Ziyarette Bulundu

İlçe gezisine Kaymakamlık ziyareti ile başlayan Vali Yazıcı'yı Yazıhan Kaymakam V. Rabia Yurdakul, Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk ve ilçe protokolü karşıladı.

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

Kaymakamlık makamında Kaymakam V. Rabia Yurdakul’dan ilçenin tarihi, coğrafi yapısı, nüfusu, sosyal yaşamı, kültür ve turizmi hakkında brifing alan Vali Yazıcı, kaymakamlık ziyaretinin ardından Yazıhan Belediye Başkanlığını ziyaret ederek, Belediye Başkanı Nevzat Öztürk ile ilçeye yapılan yatırımların son durumu hakkında değerlendirme ve istişarelerde bulundu. Beraberinde Yazıhan ilçesinde Toki tarafından yapımı devam eden 157 konut ve 3 iş yerinin bulunduğu inşaat alanını inceleyerek yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.
Vali Yazıcı’dan Yazıhan İlçesi Esnafına Ziyaret
Vali Yazıcı, ilçelerin kalkınmasında ve ilerlemesinde ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda önemli role sahip olan esnafları unutmayıp Yazıhan esnafına ziyarette bulundu ve bol kazançlar dileyip, vatandaşların istek ve taleplerini dinledi.

 Ardından Yazıhan İlçe Kültür Merkezinde hizmet veren kütüphane ve halıcılık kursunda incelemelerde bulunan Vali Yazıcı, kursiyerler ile sohbet ederek birlikte halı kesimi yaptı. İlçemizin gelecekte tarımsal üretimde söz sahibi olmasını sağlayacak projelerde incelemelerde bulunarak hurma bahçesini gezdi.
  “Yazıhan Üretimde Güne Bakıyor” projesi kapsamında üretilen ayçiçeğini, işleyerek ilçe ekonomisine katkı sunacak ayçiçek yağı fabrika inşaatında incelemelerde bulundu. Yazıhan ilçemizle özdeşleşen atlı cirit sporuna önemli katkı sağlayacak olan “Atlı Cirit Sahasının” son düzenlemelerini yerinde inceleyerek bilgi aldı.

Vali Yazıcı İlçedeki Şehit Ailelerine Evlerinde Ziyarette Bulundu

Vali Yazıcı Yazıhan ilçemizde ikamet eden 09.10.2016 tarihinde Hakkari Şemdinli’de yol kontrolü esnasında şehit olan Jan. Er Eyüp Hacıoğlunun ’ nun ailesini ve 15.03.2016 tarihinde Mardin/Nusaybin’de görev aracının zırhlı araçla çarpışması sonucu şehit olan Em. Şb. Md. Gaffari Güneş’in ailesini evlerinde ziyaret etti. 
 
Bu ziyaretleri sık sık gerçekleştireceğini yineleyen ve ailelerin gösterdikleri misafirperverlik için teşekkür eden Vali Yazıcı, “Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Makamları âli olsun. Gazilerimize de sağlık ve afiyetler diliyorum.” dedi. Akabinde şehit ailesine Türk Bayrağı ve Kur’an-ı Kerim hediye etti.

Şehit aileleri de Vali Yazıcı’yı evlerinde misafir etmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek, ziyaretler için Vali Yazıcı’ya dua ve teşekkür ettiler.
 

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN