Hayvan Yetiştiricilerine Mineral Blok Desteği

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, sürekli artış gösteren maliyetler karşısında zorlanan üreticiler için sürdürdüğü proje kapsamında İnönü ve Beylikova ilçelerinde başvuruda bulunan küçükbaş hayvan yetiştiricilerine mineral blok desteği sağladı.

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Tarımsal Hizmetler Dairesi aracılığıyla yüksek maliyetler nedeniyle üretmekte zorluk çeken çiftçiler ve hayvan üreticileri için hayata geçirdiği projeler, can suyu olmaya devam ediyor.
Bu kapsamda İnönü ve Beylikova ilçelerinde faaliyet gösteren ve destek başvurusu yapan 124 küçükbaş hayvan yetiştiricisine mineral blok desteği verildi. Destek kapsamında ilk olarak İnönü ilçesinde dağıtım gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Senem Ekinci ve Eskişehir Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği Başkan Yardımcısı Erhan Zeybek’in de yer aldığı teslimatta 82 küçükbaş hayvan yetiştiricisine 3’er koli olmak üzere toplam 72 adet mineral blok verildi. Senem Ekinci, Büyükşehir Belediyesi olarak üreticilerin her zaman yanlarında olduklarını vurgulayarak üretime yönelik destek projelerinin devam edeceğini belirtti.
Dağıtımların ikinci durağı ise Beylikova ilçesi oldu. İlçede küçükbaş hayvancılık ile uğraşan ve başvuruda bulunan 42 yetiştiricinin her birine 3’er koli olmak üzere 24 adet mineral blok desteği sağlandı.

Küçükbaş hayvan yetiştiricileri özellikle hayvan üreticilerinin sürekli artan maliyetler nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını belirtti. Yetiştiriciler, verilen her desteğin kendileri için çok önemli olduğunu ve üretime devam edebilmeleri için bu tür desteklerin kendilerine can suyu olduğunu ifade ederek Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ettiler.
Mineral, vitamin ve tuz ihtiyacına bağlı hayvanların iştah ve veriminin düşmesi, hayvan sağlığının bozularak başta hastalıklar, gelişim ve üreme gibi sorunlarla karşılaşılmaması için önemli bir destek olan mineral blok, hayvan yetiştiricileri için büyük önem taşıyor.
 

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN