Başkan Gürkan İtfaiye Teşkilatımız Kutsal Bir Vazife İfa Etmektedir

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İtfaiye Teşkilatı'nın 309. kuruluş yıldönümü ve İtfaiye Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

Başkan Gürkan, her yıl 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı. Gürkan, mesajında itfaiye teşkilatının, Osmanlı Devleti'nden bugüne 309 yıldır vazife başında olduğunu ve afetler başta olmak üzere her türlü zorlu koşulda her daim ön saflarda yer aldığını belirtti.
İtfaiye teşkilatının mesai mefhumu gözetmeksizin canla başla çalıştığının altını çizen Başkan Gürkan, sözlerine şu şekilde devam etti:
“İtfaiye ve itfaiyecilik, birçok riski beraberinde taşıyan bir meslek olup beraberinde büyük sorumlulukları da getirmektedir. Her türlü felaket ve acil durumlarda kendi hayatlarını tehlikeye atarak, ailelerini geride bırakan, zor şartlarda mesai kavramı gözetmeksizin çalışmaktadırlar. Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak, 7/24 Malatya’mıza hizmet ediyoruz. Bugün, modern teçhizat ve personeli ile sadece yangınlarda değil, halkımızın can ve mal güvenliği için 24 saat canla başla çalışan itfaiye teşkilatımız, kutsal bir vazife ifa etmektedir. İtfaiye ekiplerimizi gerekli tüm teçhizatla donanmış ve günün teknolojik imkânlarından en üst düzeyde faydalanan bir ekip haline getirdik.”
Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatının her zaman en hızlı ve donanımlı şekilde yangın, trafik kazası, göçük, su baskını, boğulma gibi olaylara anında müdahale etmek için 24 saat hazır olduğunu kaydeden Başkan Gürkan, “6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli depremlerde Büyükşehir Belediyemizin itfaiye teşkilatı destan yazdı.  İtfaiye ekiplerimiz eksi 20 derecede zor şartlarda merkezde ve depremin büyük bir yıkıma sebep olduğu ilçelerde büyük özveriler göstererek çalışmalar gerçekleştirdi. Asrın felaketi olarak nitelendirdiğimiz bu felakette itfaiye teşkilatımız yaklaşık 50 gün gece gündüz demeden 24 saat bu şehir için, enkaz altında kalmış olan vatandaşlarımızın kurtarılması noktasında büyük fedakârlık gösterdiler. Bu özverili çalışmalarından dolayı da kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum.  
Gece gündüz demeden hemşehrilerimizin huzur ve güvenliği için gayret gösteren Malatya Büyükşehir İtfaiyemizin değerli personeli başta olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanındaki tüm itfaiyecilerimize muvaffakiyetler diliyorum" dedi. 
 

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN