Başkan Güder Üreticilerin Sorunlarını Dinledi

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder mahalle toplantılarıyla mahalle halkının sorunlarını dinlemeye devam ediyor.

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

 Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder mahalle toplantılarıyla mahalle halkının sorunlarını dinlemeye devam ediyor. Hatunsuyu Mahallesi’nde bu kez üreticilerle bir araya gelen Başkan Güder, üretim konusunda neler yapılacağını, Belediye olarak ne gibi destekler verdiklerini anlattı. 

         Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, varsa sorunları dinlemek, mahalle sakinleriyle dertleşmek ve önümüzdeki süreçte mahalle bazlı yapılacak yatırımları anlatmak üzere gerçekleştirdiği Mahalle Toplantılarını bu kez Hatunsuyu Mahallesi’nde üreticilerle gerçekleştirdi. Mahalle sakinlerinin yoğun katılım sağladığı programda Başkan Güder, hep beraber üretime destek olacaklarının altını çizdi. 

 Başkan Güder, “Bir yerde eğer üretim var ise Battalgazi Belediyesi olarak bizlerde her daim onun yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Üreticilerimizin sorunlarını ilgili makamlara da aktardım. Üreticilerimize verilmesi gereken destekleri de aktardım. Tarım çok ama çok önemli. Hepimiz birlik ve beraberlik içerisinde en güzel işi yapmaya devam edeceğiz. Hatunsuyu için yapmamız ne gerekiyorsa yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

BAŞKAN GÜDER: “SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN BÜYÜK ÇABA SARF ETTİK”

          Mahalleye yapılan yatırımları da anlatan Başkan Güder, “Hatunsuyu için yapmamız ne gerekiyorsa yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Bölgemizin öncelikli sorunları çözmek için büyük çaba sarf ettik.  İçme suyu sorununu çözdük. Alt yapı sorununu çözdük. Tapulaştırma sorununu çözdükten sonra yollarımızı rehabilite ettik. Doğalgaz sorununu büyük uğraşlarımız sonucu çözdük. Tekstil kent projesini bölgemize kazandırdık. Bölgede dışarıda çalışan çok vatandaşımız var. O vatandaşlarımızı rahat ettirmek adına bu önemli projemizi bölgemize kazandırdık. Şuan belki bir tane binadır ama projenin devamı gelecek. İstihdamı artırıp, işsizliğin önüne geçeceğiz. Battalgazi’deki sorumluluğumuzu yerine getirmek için gece gündüz çalışacağız.” ifadelerini kullandı. 

“TÜRKİYE GÜÇLENEREK YOLUNA DEVAM EDİYOR”

       Ülke gündemi ile ilgili de konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Amerika gezisi esnasında İsrail Başbakanı Netanyahu’nun bir görüşme talebi oldu. Bu çok önemli bir durum. İsrail Başbakanı, Mısır Başbakanı ve Yunanistan Başbakanı, Türk evine gelerek Cumhurbaşkanımızı ziyaret etti. Bu neyi gösteriyor; Türkiye’nin önünün çok açık olduğunu ve güçlenerek yoluna devam eden bir ülke konumuna geldiğimizi gösteriyor.” şeklinde konuştu.

        Hatunsuyu Mahalle Muhtarı Cumali Demir mahalleye yapılan yatırımlardan dolayı Başkan Güder’e teşekkür ederken, Başkan Güder’in desteğiyle Hatunsuyu Mahallesi’ne bundan sonraki süreçte de birçok yatırımın kazandırılacağını ve üretim anlamında da Hatunsuyu’nun elinden geleni yapacağını ifade etti. Malatya Süt Üreticileri Birliği Başkanı Aziz Kurtoğlu ise “Bu güzel buluşma ve 6 Şubat’ta yaşadığımız asrın felaketinden bu yana her daim yanımızda olan Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder’e yürekten teşekkür ediyorum.

         Deprem anında hiçbir şey bulamazken üreticilerimizin lehine olan 15 toplama merkezinin kurulmasının mimarı Başkanımız Osman Güder’dir. O zaman diliminde bizlere milyonluk desteklerde vermiştir. Başkanımız içimizden biri, hizmet insanıdır. Malatya’mızda süt satacak yer yokken üreticinin elinde süt kalmaması için büyük çaba gösteren başkanımızın bu desteği her daim devam etmesini temenni ediyorum. Şahsım ve üreticilerimiz adına başkanımıza canı gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.
 

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN