Vali Ersin Yazıcı'nın Eşi Hanife Yazıcı İl Müftülük Heyetini Misafir Etti

İl Müftülük heyetiyle yakından ilgilenen Hanımefendi Hanife Yazıcı Müftülük çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

Malatya Valisi Ersin Yazıcı’nın eşi Hanımefendi Hanife Yazıcı; Müftü Yardımcısı Fikriye Özkan, İl Alo Fetva Sorumlusu Ayşegül Dündar, Aile ve Dini Rehberlik Hizmetleri Saliha Ayyıldız, Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinatörü Fatime Geçici, İl Gençlik Koordinatörü Leyla Yıldırım, Kur'an Kursu Öğreticisi - İl Engelli Koordinatörü Sevim Çancı, Kur'an Kursu Öğreticisi - Hastane Manevi Danışmanı Sümeyye Berk, Kur'an Kursu Öğreticisi - Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Kolları "Hayata Başlarken" Proje Sorumlusu Gülten Mendi,Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Kolları Gönüllüsü Zeynep Öngenli’yimisafir etti.
 
         Çocukların öğretim hayatının yanında manevi olarak da desteklenerek yetiştirilmesi gerektiğine değinen HanımefendiHanife Yazıcı, “Allah’ın bize verdiği her şey bir emanettir.  Sağlığımız, malımız, mülkümüz, makamımız, bu emanetler içerisinde en önemlisi ise şüphesiz çocuklarımızdır.  Bu nedenle çocuklarımızın iyi şartlarda yaşaması ve onların hem bedeni hem de ruhi anlamda iyi yetişmesi için bizler üzerimize düşen görevleri yerine getirmeliyiz. Çocuklarımızı iyi insan olarak yetiştirmek sadece milli görevimiz değil, aynı zamanda ilahî bir vazifemizdir. Anne babalar, çocuklarının her türlü ihtiyacını karşıladığı gibi manevi ihtiyaçlarını da karşılamak zorundadır. 

           Çünkü insan, sadece maddî bir varlıkdeğilmanevî yönü de olan birvarlıktır. Manevi yönlerinin gelişmesi için çocukları gerekli alanlara yönlendirmeliyiz. Çocukların her anlamda kendilerini geliştirmelerine engel olan sosyal medya ve internet bağımlılığını da en aza indirgemek için onları çeşitli sosyal aktiviteler içerisinde bulundurup zamanlarını verimli geçirmelerini sağlayarakgerek dışarda gerekse ev ortamında manevianlamda eğitmeliyiz. 

    Çocukları manevi anlamda yetiştirebilmemiz için öncelikli olarak evlilik öncesi kendimizi aile ve çocuk eğitimi konusunda donanımlı hale getirmemiz gerekmektedir. Yeni evli çiftler ve evlenecek olan çiftler bu düşünceyi temel alarak evliliği gerçekleştirmelidir. Bizlerde, evlilik yolunda adım atan çiftlerimizi manevi anlamda destekleyerek sağlam bir aile yapısının oluşmasına katkıda bulunmalıyız.” dedi.

         İl Müftülük heyetiyle yakından ilgilenen Hanımefendi Hanife Yazıcı; Müftülük çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

         Hanımefendi Hanife Yazıcı kendisine yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirdi. İl Müftü yardımcısı ve beraberindeki heyet, misafirperverliğinden dolayı Hanımefendi Hanife Yazıcı’ya teşekkür edip hatıra fotoğrafı çektirerek ziyaretlerini sonlandırdılar.
 

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN