Semt Konaklarında Eğitim Faaliyetlerine Başlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı semt konaklarında eğitim ve öğrenime başlandı.

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı semt konaklarında eğitim ve öğrenime başlandı.
Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı Semt Konakları’nda LGS, destekleme ve yetiştirme kursları olan tüm eğitim birimleri faaliyetlerine başladı.
Kernek Külliyesi, Melekbaba, Yeşiltepe, Özalper, Salköprü ve Şehit Ramazan Sarıkaya Eğitim Merkezleri’nde başlatılan eğitim birimlerine öğrenciler yoğun katılım sağladı. Semt Konakları’nda başlatılan kurslara katılan öğrenciler eğitim ve öğrenimlerinde eksiklerini tamamlamak adına derslere katılım sağladılar.
Eğitim birimlerinin faaliyete başlamasıyla 750’ye yakın öğrenci, kaldıkları yerden eğitimlerine yeniden başladıkları için çok mutlu olduklarını dile getirdiler.
Özalper Semt Konağı’nda eğitim gören öğrenciler, buradan aldıkları eğitimlerden memnun olduklarını dile getirerek, şu şekilde konuştular:
İrem Yiğit, “Depremden sonra Ankara’ya gittik ve 3 ay boyunca orada kaldık. Daha sonra Malatya’ya döndüm. Öğretmenlerimi ve arkadaşlarımızı çok özledim. Öğretmenlerimden ve arkadaşlarımdan bir daha ayrılmak istemiyorum. 5. Sınıfa başladığından beri Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin Özalper Semt Konağında derslere geliyorum.  Buradan memnumum, çok güzel bir yer.”
Tuana Tunç, “Depremin 3. günü İstanbul’a gidip geldik. İki hafta orada kaldıktan sonra Malatya’ya dönüş yaptık. 5. sınıfa gidiyorum ve belediyemizin bize sağladığı kurstan çok memnunum. Arkadaşlarımdan ve öğretmenlerimden çok memnunum.”
Ilgaz İnan, “Deprem sürecinde ailemle birlikte Konya’ya gittik. Arkadaşlarımdan e öğretmenlerimizden ayrı kaldığım için bu süreç zor geçti ve o zamanlar mutsuzdum. En azından şimdi Büyükşehir Belediyesi’nin bize sunmuş olduğu bu imkândan dolayı arkadaşlarım ve öğretmenlerimle beraberiz.”
Zeynep Özgü, “Bizde depremin ilk gününden beri Malatya’dayız. 2 ay camide kaldıktan sonra evimize geçtik. Semt Konağından almış olduğum eğitim derslerime katkı sunuyor. Buradaki öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımı da çok seviyorum.”
Havva Nur Karagöz, “Biz depremde 5 gün boyunca bir fabrikada kaldık. Buranın bana çok katkısı var. Deprem günlerinde buraya gelemediğim için arkadaşlarımı ve öğretmenlerimi çok özlemiştim.”
Kubeyt Suna, “Belediyenin Sem Konağından oldukça memnunum derslerimi burada tekrara ediyorum. Bir soruya takıldığım zaman öğretmenlerimden ve arkadaşlarımdan yardım isteyebiliyorum. Bizlere bu imkânı sağlayan Başkanımıza da teşekkür ediyorum.
Emir Kırteke, “Şu anda bir KYK yurdunda ailemle birlikte kalıyorum ve yurtta canım çok sıkılıyor.  Hafta sonu Semt Konağındaki derslere başladıktan sonra artık sıkılmıyorum. Benim için iyi oluyor. Burası dershane gibi bir yer ve ders konusunda bizlere çok katkısı oluyor.”

 

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN