Şeker Fabrikası Müdürünün Görevden Alınmasına Başkan Keskin'den Sert Tepki

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, Malatya Şeker Fabrikası Müdürü Suat Altun'un görevden alınmasına tepki göstererek, 'Malatya'da her şey çözüldü, sorunlara çözüm bulundu, depremin yaraları sarıldı bir tek Malatya Şeker Fabrikası Müdürünün değiştirilmesi mi kalmıştı?' dedi.

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

Malatya ESOB Başkanı Şevket Keskin, yaptığı yazılı açıklama da, “Malatya Şeker Fabrikası Müdürü Suat Altun’un görevden alınmış olduğunu üzüntüyle öğrendik. Malatya’da depremin yıkamadığı kurumları yanlış kararlar yıkacak. Malatya’da her şey çözüldü, sorunlara çözüm bulundu, depremin yaraları sarıldı bir tek Malatya Şeker Fabrikası Müdürünün değiştirilmesi mi kalmıştı?” dedi.

Malatya Şeker Fabrikası’nın bir tesis değil, Malatya’nın ekonomik dinamiklerinden birisi olduğuna işaret eden Keskin şöyle devam etti, “Son 40 yılın üretim rekorunu kıran, Malatya’da pancar üretimini yeniden arttıran fabrika müdürünün görevden alınmış olması Malatya Şeker Fabrikası üzerinde yeni bir oyun ve yeni bir satış hazırlığından başka bir şey olamaz. Malatya Şeker Fabrikası, sadece pancarın işletildiği bir tesis değildir, bu kentin ekonomik dinamiklerinden biridir.”

Keskin, Malatya Milletvekillerini çalışan bürokratlara sahip çıkmaya davet ederek, “Üreten, başaran, hizmet eden bürokratların cezalandırılması yanlıştır. Yapılan yanlıştan ve alınan karardan hemen dönülmelidir. Malatya Milletvekillerimizi göreve ve çalışan bürokratlara sahip çıkmaya davet ediyorum.  Şunu kimse unutmasın, Malatya Şeker Fabrikası alanının hiç bir zaman satışa sunulmasına asla izin vermeyeceğiz.” İfadelerini kaydetti.

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN