Şehit Hamid Fendoğlu (Hamido) Mezarı Başında Anıldı

Malatya Belediye Başkanı iken 17 Nisan 1978'de postayla gönderilen bombalı paketi evinde açarken, gelini ve 2 torunuyla birlikte katledilen Hamit Fendoğlu (Hamido), şehadetinin 46. yıldönümünde mezarı başında anıldı.

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

Malatya merkez Battalgazi ilçesi Bulgurlu köyündeki aile mezarlığındaki anıt mezarda düzenlenen törene aynı zamanda yeğeni olan MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, Yeşilyurt Belediye Başkanı İlhan Geçit, Kuluncak Belediye Başkanı Erhan Cengiz, MHP MYK Üyesi Mesut Samanlı, MHP İl Başkanı Gökhan Gök, Malatya Ülkü Ocakları Başkanı Turgay Şengönül, MAGİNDER Başkanı Salih Karademir, Kamusen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Fevzi Şahin, MHP İlçe Başkanları, MHP Yöneticileri, Ülkü Ocakları mensupları ve aile fertleri katıldılar. 

Hamid Fendoğlu ve olayda hayatını kaybeden 2 torunu ve gelini kabri başında Kuran'ı Kerim tilaveti okunarak, dua edildi. 

MHP ve Ülkü Ocakları Genel Merkezinden Mesaj

Bu arada, MHP Genel Merkezi tarafından yayınlanan mesajda, “17 Nisan 1978 tarihinde Malatya Belediye Başkanı iken uğradığı hain saldırı sonucu şehit edilen Belediye Başkanı Hamit FENDOĞLU'nu rahmet ve dualarla anıyoruz. Ruhu şad olsun.” İfadeleri kaydedildi. 

Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından yayımlanan mesajda ise, “Teröristler tarafından gerçekleştirilen bombalı saldırı sonucu 17 Nisan 1978 tarihinde şehit olan Malatya Belediye Başkanımız Hacı #HamitFendoğlu’nu şehadetinin yıl dönümünde rahmet ve minnetle anıyoruz.” denildi.

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN