Sarıcakaya'da Noter Huzurunda Küçükbaş Hayvan Desteği

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin 'Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği Destekleme ve Yayma Projesi' kapsamında, Sarıcakaya ve mahallelerinde faaliyet gösteren küçük çiftçilere verilecek küçükbaş hayvan desteğinde hak sahipleri, noter huzurunda yapılan kura çekimi ile belirlendi.

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

Törene, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce'nin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Deniz Kaplan ve Metin Bükülmez, mahalle muhtarları, çiftçiler ve hayvan yetiştiricileri katıldı.
Sarıcakaya ilçesinde çiftçilere ilk defa küçükbaş hayvan desteği yapıldığını söyleyen Başkan Ünlüce, “Her zaman aramızda görmekten gurur duyduğum kadın çiftçilerimizin burada olması son derece mutluluk verici. Ben Sarıcakaya’ya her gelişimde buradaki bu iklimin mikroklima özelliğinin, bereketli topraklarının güzelliği karşısında hakikaten hayranlık duyuyorum. Bu bereketli topraklar üzerinde sizlerle birlikte olmak bizim için çok değerli. Daha önce Sarıcakaya ilçemizdi tarla ve seralarımıza gübre desteği, fidan, fide, ilaçlama konusunda destekler sağladık. En son Mayıslar mahallemizde Plastik Kasa Üretim Tesisi açtık, yaptığımız çalışmalarda hep sizlerle beraberdik.  Bugün ise Sarıcakaya’da tarımın yanında küçükbaş hayvancılığı canlandırmak için adımlar atacağız.” dedi. 
Konuşmaların ardından noter huzurunda kura çekimi yapılarak 15 asil ve 15 yedek çiftçi belirlendi. Başkan Ünlüce, yapılan çekiliş sonrası yedek olarak belirlenen 15 hak sahibine de küçükbaş hayvan desteğinin sağlanacağı müjdesini vererek, “Burada bu güzel heyecanı hep birlikte yaşadık. Yedek çiftçilerimizin de heyecanını yüzlerinde görüyorum. Bu nedenle artık onlar yedek değil ve asiller. Projemiz kapsamında yedek olarak belirlenen çiftçilerimiz de bu destekten yararlanacaklar.” ifadelerini kullandı. 
Başkan Ünlüce’nin bu sözleri kadın çiftçiler tarafından uzun süre alkışlandı. Çiftçiler Ünlüce’ye desteklerinden dolayı teşekkür ettiler. 
Sarıcakaya ve çevresindeki 30 aileye 1’er koç 4’er koyun olmak üzere toplamda 150 küçükbaş hayvan, Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri tarafından hak sahiplerine teslim edilecek. 
 

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN