Ölmeztoprak Depremler Sonrasında Özellikle Sahada Olma Gayretindeydik.

AK Parti Milletvekili Ölmeztoprak'tan Pütürge ziyareti

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, İl Başkan Yardımcısı  Bayram Apaçık, İl Yönetim Kurulu Üyesi Zeynal Abidin Ayaydın, İl Kadın Kolları ve Gençlik Kolları teşkilat mensupları ile Pütüge İlçe Başkanlığı, Pütürge Belediyesi, Kentsel Dönüşüm alanı, Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi, sosyal yaşam alanları ve esnaf ziyaretlerinde bulunarak, AK Parti Pütürge ilçe teşkilatının, vatandaşların, esnafların ve mahalle sakinlerinin taleplerini dinleyerek kamu kurum yetkilileri ve yöneticileri ile telefon görüşmesi gerçekleştirerek çözüm noktasında istişarelerde bulundu.

Pütürge İlçe ziyareti öncesi Afet Koordinasyon Merkezi’nde Malatya Valisi Ersin Yazıcı Başkanlığında, Cumhur İttifakı Milletvekilleri, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı, kamu kurum yetkilileri ve Yapı İşleri Genel Müdürü Banu Aslan’ın katılımları ile gerçekleştirilen Köy Evlerinin Yapım süreçlerine ilişkin toplantıya katılan Milletvekili Ölmeztoprak, “Köy evlerinin yapımı hızla devam ediyor, rezerv alanların arttırılması ve hak sahipliklerinin tam olarak belirlenmesi ile süreç çok daha hızlı ilerleyecektir. Bakanlıklarımız, AFAD, TOKİ, Valiliğimiz gerek yıkım gerek yapım bu konularda çok hassas çalışıyorlar. Hemşehrilerimzin talepleri yönünde bizlerde koordinasyon içerisindeyiz. İnşallah en kısa sürede bu süreçler tamamlanacak hemşehrilerimiz güvenli konutlarına kavuşacaklar.” ifadelerine yer verdi.

AK Parti İlçe Başkanlığı’nda İlçe Belediye Başkanı Mikail Sülük, AK Parti İlçe Başkanı Bülent Karayılan ve teşkilat mesupları ile bir araya gelen Ölmeztoprak, 2020 depremi sonrasında ilçeye yapılan yatırımları değerlendirerek, teşkilatın çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Daha sonra ilçe merkezinde bulunan esnafları ziyaret eden Ölmeztoprak hayırlı ve bereketli kazançlar dileyerek, talepler noktasında ilgili kurum yöneticileri ile görüşmeler gerçekleştirdi ve talepleri noktasında değerlendirmelerde bulundu.

Ölmeztoprak selamlama konuşmalarında, “Aday adayıyken, adayken, seçildikten sonra her geldiğimizde ilçemizin daha çok geliştiğini, büyüdüğünü görmek bizleri daha çok sevindiriyor. Gerek kamu kurumlarımız, belediyemiz, ak teşkilatımız büyük bir uyum içerisindeler bu bizim içinde sevindirici, umut verici bir durum. 6 Şubat depremlerinden sonra bir dayanışma, birlik ve beraberli en çok ihtiyacımız olan şey. Bu konuda asla taviz vermemeye gayret ediyoruz. Çünkü birçok şey hızla gerçekleşiyor. Bunları hep birlikte bir bütün olarak tamamlamamız gerekiyor. Pütürge’mizin durumunun ve taleplerinin de farkındayız. İlçe Başkanımız, Belediye Başkanımız, hemşehrilerimiz sizler yakından takip ediyorsunuz. Depremler sonrasında özellikle sahada olma gayretindeydik. Meclisimizin yaz dönemi çalışmalarında da sürekli olarak sahadaydık, alandaydık, özellikle hemşehrilerimizin yanında olma gayretindeydik. Bundan sonra da böyle olmaya devam edecek, Pütürge’miz özelinde de başkanlarımız, teşkilatımız, hemşehrilerimiz ile el birliği ile bu talep ve sorunların üzerinde duracağız ve katkılar sunacağız.” ifadelerine yer verdi.

İlçe merkezinde esnaf ziyaretinde bulunan Milletvekili Ölmeztoprak, 2020 depremi sonrası yapılan yatırımlar hakkında bilgiler alarak, esnafların taleplerini dinledi. 6 Şubat depremleri sonrası yaşanan süreç hakkında vatandaşlardan bilgiler alan Ölmeztoprak, sosyal alanlar, elektrik ve internet ile ilgili talepleri hakkında Belediye Başkanı ve İlçe Başkanı ile istişarelerde bulundu. Daha sonra AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak ve İlçe Belediye Başkanı Mikail Sülük, 2020 depremleri sonrası Pütürge'de, Hatip, Köylü ve Ağlar mahallelilerinin konaklayacağı, Kentsel Dönüşüm kapsamında çalışmaları devam eden; 214 villa tipi konut, 38 ticarethane ve 1 Cami'den oluşan şantiye alanında incelemeler yaparak, açıklamalarda bulundular.

Yapılan hizmetler dolayısıyla memnuniyetlerini ifade eden Pütürge Belediye Başkanı Milail Sülük, “Bu hizmetlerin ilçemize kazanımında desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Önceki dönem Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, 27. Dönem Malatya Milletvekillerimiz Sayın Öznur Çalık’a, Sayın Ahmet Çakır’a, Sayın Hakan Kahtalı’ya, Mevcut Milletvekillerimiz Sayın Bülent Tüfenkçi’ye, Sayın İhsan Koca’ya, Sayın İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak’a şahsım ve Pütürgem adına teşekkür ediyorum. Müstakil evler ve vatandaşlarımız inşallah önümüzdeki yılın başında da dağıtımlarına başlamış olacağız. Bütün hemşehrilerimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Ölmeztoprak, “Köy tipi yerleşim alanlarında örnek gösterilebilecek, kot farkına göre en iyi şekilde düşünülmüş ve yapılmış. 130 metrekareden 180 metrekareye kadar gerçekten çok güzel bir alan oluşmuş. Belediyeler, kamu kurum ve kuruluşları nezdinde çok ciddi anlamda emek sarf edilmiş. Bu evlerde özel bir durum var hem doğalgazlı hem sobalı olabilmesi için gereken alt yapı çalışmaları yapılmış. Doğalgazla birlikte burada ki örnek mahalle oluşacak ve Pütürge’nin çehresi değişecek. Hemşehrilerimize konforlu ve güzel bir hayat diliyorum. Hem tarımıyla hem de gelişen iş imkanlarıyla beraber zor bir coğrafyada güçlü bir konumlanma içindeyiz. Bu anlamda başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı sunuyor, Bakanlıklarımıza, Milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza, hemşehrilerimize, şantiye alanında çalışan işçi kardeşlerimize, kısaca emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Pütürge Belediyesi tarafından vatandaşların hizmetine açılan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi ve sosyal tesisinde de incelemelerde bulunan Ölmeztoprak, daha sonra Pütürge Ziraat Odası Başkanımız Kürşat Ayaydın'ı ziyaret etti. İlçede tarımsal üretimin gelişimi için yapılan yatırımlar, Şiro Çayı sulama kanalları ve 7900 dekar alanı sulayacak Miryaylası baraj projesi hakkında istişarelerde bulundular.

Milletvekili Ölmeztoprak, ziyaret sonunda 2020 depreminde hasar alan ve yapımı tamamlanan yeni Pütürge Belediye binasının; Konferans Salonu, Muhtar Odası ve Sosyal Mağaza alanlarında incelemelerde bulunarak sosyal belediyecilik anlamında önemli çalışmaların olduğu belediye binasının yapımında emeği geçenlere teşekkür etti. Pütürge Belediye Başkanımız Mikail Sülük’ün gerçekleştirdiği sunum sonrasında değerlendirmelerde bulunan Ölmeztoprak, 2020 depremi sonrasında yapılan konutlar, devam eden projeler, vatandaşların talepleri ve belediyenizin ihtiyaçları konusunda her türlü desteği sağlayacaklarını ifade etti.

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN