Oktay Hekimhan'a aday

Yaklaşan 31 Mart yerel seçimler öncesi partiler belediye başkanlığı aday adaylığı başvurularını almaya başladı. Malatya'nın Hekimhan ilçesinde bir şirkette uzun yıllar yöneticilik yapan Kemal Oktay, Hekimhan Belediye Başkanlığı için AK Parti'den Aday Adayı olduğunu açıkladı.

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

Asrın felaketini yaşayan Malatya'da Yerel Seçimin yaklaşmasıyla birlikte belediye başkan adayı olmak isteyenlerde aday adayı olduğunu açıklamaya başladı. Uzun yıllar bir maden şirketinin yöneticiliğini yapan Kemal Oktay AK Parti'den Hekimhan Belediye Başkanı Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Aday olma nedenlerini sıralayan Oktay, "Partimize gönül vermiş hemşerilerimin yoğun teveccühleri ve Hekimhan'ımıza daha iyi hizmet edebileceğime olan inancım sebebiyle bu kutlu yola çıkmaya karar verdim. Hekimhan’ımızın önümüzdeki döneme hedef koymuş, Malatya'nın gelişmeye açık en önemli ilçesi olduğunun altını özellikle çizmek istiyorum. Yeraltı kaynakları ve tesis yapılanması ile istihdam konusu Hekimhan’ın şehir merkezi olarak da belediyecilik açısından iyi hazırlanması gereken bir döneme girdiğini gösteriyor. Bu konu çıkış noktamız olacak ayrıca belirtmek istiyorum" dedi.

Kamu Kaynaklarının Yerinde Kullanılmasını Sağlayacağım

Belediye başkanı olması durumunda önceliklerini paylaşan Oktay, "Öncelikli olarak deprem sonrası yaşanan sıkıntıları hep birlikte yaşadık. Bu sıkıntılar neticesinde ilçemizi Türkiye yüzyılına hazırlamak ve Malatya’nın yükselen bir ilçesi yapmak en büyük hedefimiz. Şeffaf bir yöneticilik yapacağıma bu şeffaflığımızı Hekimhanlı hemşerilerime de yansıtacağıma inanıyorum. Bütün çalışmalarımızı İl ve ilçe teşkilatımız ve sivil toplum kuruluşlarıyla ortak akıl çerçevesinde, istişare ederek yapmak istiyorum. Ayrıca kamu kaynaklarının da doğru ve yerinde kullanılmasını sağlayacağım. Nihai amacımız Hekimhan’ımızın sosyal ve ekonomik alanda kalkınmasını elbirliğiyle sağlamaktır" şeklinde konuştu.
Kaynak:.malatyanethaber.com.tr

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN