Oğuzeli'nde Cami, Kur'an Kursu Ve Sağlık Merkezi Yapımı İçin Protokol İmzalandı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Modeli ile Oğuzeli ilçesine bağlı Büyükşahinbey Mahallesi'ne yeni bir cami, Kur'an kursu ve sağlık merkezi yapımı için protokol imzaladı.

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Valiliği ve Hayırsever Kaplan Ailesi iş birliğinde 6 Şubat depremleri sonrasında konaklama açısından büyük rağbet gören Oğuzeli Büyükşahinbey Mahallesi’nde cami, 4-6 yaş Kur’an kursu ve 7/24 ambulanslı hizmet verecek sağlık merkezi yapımı için valilik fuaye alanında protokol imza töreni düzenlendi. 
Törene, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, Gaziantep İl Sağlık Müdürü Dr. Beytullah Şahin, Oğuzeli Kaymakamı Büşra Uçar Koyun, Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, YİKOB Başkanı Muhammet Önder, Oğuzeli İlçe Müftüsü Nihat Koç ile hayırsever Kaplan Ailesi mensupları katıldı. 
ŞAHİN: GAZİANTEP HAYIR, DUA VE MERHAMET ŞEHRİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, burada yaptığı konuşmada memleketin çocukları için okul yapmak, Kur’an kursu yapmak gibi şeylerin büyük bir özveri gerektirdiğini belirterek, şunları söyledi:
“Kaplan Ailesinin hayırseverlik adına şehirde yaptıklarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Bu şehir çok özel bir şehir. Hayır şehri, dua şehri, merhamet şehri. Sağlık ocağı, Kur’an Kursu ve cami için belirlenen yer aslında mali olarak bakıldığında hakikaten çok değerli. Ama bu bölgede çok değerli. Biz önce insan diyoruz. Maddi şeyler hiçbir zaman bu bakış açımızın önüne geçmedi. Körkün pandemiden sonra bambaşka bir yer oldu. O kadar hızlı büyüyor ki. O yüzden bu ihtiyaçlar bölgenin temel ihtiyaçları. Camide projesi kapsamında yapılacak Kur’an kursu da çok önemli. Çünkü bilim dünyası eğitim için 7 çok geç diyor. 6 yaşı ise altın çağ olarak nitelendiriyor. Bu bağlamda caminin içerisindeki böyle bir eğitim bölümü camiyi de sosyal bir cami niteliğine kavuşturacak.” 
ÇEBER: BU İŞ BİRLİĞİ GAZİANTEP MODELİNİ SİMGELİYOR
Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Gaziantep’i simgeleyen bir tablo ile karşı karşıya olduklarına dikkati çekerek, “Beni çok mutlu eden bir tablo bu. Bu ortamı her yaşadığımda mutlu oluyorum. Bugün örnek bir hikaye ile buluştuk. Baktığımızda cami yanında Kur’an kursumuz olacak. Bir taraftan sağlık merkezimiz olacak. Bunların hepsi Selahattin Beyin söylediği gibi bugünlerde bu tür yatırımlar çok kolay yatırımlar değil. Ama dediğim gibi örnek bir tabloyla karşı karşıyayız. Bu iş birliği Gaziantep modelini simgeliyor” diye konuştu. 
HAZIRLAR: BİRKAÇ İYİLİĞİ BİR ARADA GERÇEKLEŞTİRMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ
Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, bugün yine hayırlı bir iş için bir araya geldiklerini anlatarak, “Ben öncelikle imzalanacak protokolle hayata geçirilecek bu özel projelerin ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Aslında birkaç iyiliği bir arada gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bir tarafta cami olacak insana hayat ve ruh veren mekanlardır camiler. Dolayısıyla bu camimiz bölgede önemli bir ihtiyacı karşılayacak. İkincisi de 4-6 yaş Kur’an Kursu, bu eğitici yerler camileri, bir eğitim formatına dönüştürüyor” ifadesini kullandı. 
İL SAĞLIK MÜDÜRÜ ŞAHİN: VALİ ÇEBER VE BAŞKAN ŞAHİN BU TÜR HİZMETLERDE DAİMA ÖNCÜ 
Gaziantep İl Sağlık Müdürü Dr. Beytullah Şahin, Gaziantep Valisi Kemal Çeber ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in bu tür hizmetlerde daima öncü rol oynamalarından dolayı kendilerine teşekkürlerini sunarak, “Hayırsever Kaplan Ailesi de şehirdeki bu tür yardım ve destek protokollerinde daima adı geçen bir aile. Kendilerine de bu vesileyle teşekkür ediyorum” dedi. 
KAPLAN: GAZİANTEP EMİN ELLERDE
Kaplan Ailesi adına konuşan Selahattin Kaplan, şehrin emin ellerde olduğunu dile getirerek, “Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç’a seçim sürecinde başarılar diliyorum. Her ikisi de görevlerini layıkıyla yapıyor. Bugünkü protokolde yapılması belirlenen yapıları yakın zamanda vefat eden kardeşimizin adını yaşatmak için yapıyoruz. Kardeşimizin adının yaşaması adına bu işe girdik” şeklinde konuştu. 
 

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN