Mutlu Şehrin Mutlu Çocukları Peygamberlerinin İzinde

4-6 Yaş Erdem Okulu' Öğrencilerinin 'Mevlid-İ Nebi' Haftası özel Etkinlikleri Büyük Beğeni Topladı

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

 Yeşilyurt Belediyesi ile Yeşilyurt İlçe Müftülüğü işbirliğiyle 4 ile 6 yaş grubundaki çocuklara milli ve dini değerlerin öğretilmesi amacıyla Yeşilyurt İlçesindeki Kültür, Sanat ve Gençlik Merkezlerinde açılan Erdem Okullarındaki eğitimlere katılan miniklerin, ‘Mevlid-i Nebi’ Haftası dolayısıyla düzenledikleri ‘Mutlu Şehrin Mutlu Çocukları Peygamberlerinin İzinde’ temalı özel programı büyük beğeni topladı.

     Her yıl Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in doğum günü haftasında kutlanan Mevlid-i Nebi Haftası, Yeşilyurt Belediyesi Gedik Kültür Merkezinde düzenlenen özel bir etkinlikle idrak edildi.

 Yeşilyurt Belediyesi, Yeşilyurt İlçe Müftülüğü ve Erdem Okulu İdarecileri tarafından ortaklaşa düzenlenen‘Mutlu Şehrin Mutlu Çocukları Peygamberlerinin İzinde’ temalı programı; Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Kutsal Baytak, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ve Yeşilyurt İlçe Müftüsü Hüseyin Bayrak ile çok sayıda davetli izledi.

       Kuran-ı Kerim Tilaveti, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda ilahi dinletiler başta olmak üzere Peygamber Efendimizi anlatan şiirler seslendirip dualar okuyan miniklerin üstün performansları davetliler tarafından takdirle karşılandı.

       Yeşilyurt Belediyesi ile ortaklaşa yürüttükleri ‘Yeşeren Umutlar’ ve ‘Erdem Okulu’ faaliyetleriyle çocuklara dini ve milli değerleri öğretmeye devam ettiklerini söyleyen Yeşilyurt İlçe Müftüsü Hüseyin Bayrak, din hizmetler içerisinde çocuklara yönelik hayata geçen bu tür eğitim çalışmalarına büyük önem verdiklerini dile getirdi.
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise her yıl olduğu gibi bu yılda Mevlid-i Nebi Haftasını özel bir etkinlikle idrak ettiklerini söyledi.

       ‘Mutlu Şehrin Mutlu Çocukları Peygamberlerinin İzinde’ temalı etkinliği başarıyla sahneleyen Erdem Okulu öğrencilerini tebrik ederek konuşmasına başlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Âlemlere rahmet olarak gönderilensevgili PeygamberimizHz. Muhammed’in dünyayı teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlid-i Nebi Haftası'na bir kez daha erişmenin huzurunu yaşamaktayız. İnsanlığa hakkı, hakikati, adaleti, merhameti anlatan; hukuku, hikmeti ve güzel ahlakı gösteren Peygamberimiz Hz. Muhammed'in dünyaya teşrif ettiği bu mübarek gecenin hayırlara vesile olmasını diliyorum. O’nun ahlakı ile ahlaklanan, emin bir ümmet olmayı, O’nun yolundan her daim ilerlemeyi Rabbim bizlere nasip etsin.

       Tüm insanlık Hz. Peygamberimizin örneklik ve rehberliğine her zamankinden daha çok muhtaçtır. Her şeyden önce çocukları bir birey ve şahsiyet olarak kabul eden ve onlara değer veren Peygamberimiz sevgiyi, şefkati, merhameti ve hoşgörüyü çocuk eğitiminin en temel unsuru olarak ortaya koymuştur. Çocuklara yönelik samimiyet, güven ve zarafet temelli bir iletişim dili geliştirmiştir. Bu da Hz. Peygamber’imizin (S.A.V) çocuklarla olan münasebetini öğrenmeye her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğunu göstermektedir.” diye konuştu.

       Çocuklara erken yaşlarda dini ve milli değerleri öğretmek amacıyla İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Müftülüğüyle ortaklaşa güzel çalışmaların altına imza attıklarını sözlerine ekleyen Başkan Çınar, “Yeşilyurt Belediyesi olarak dinini, vatanını ve milletini seven, örf, adet ve geleneklerine sıkı sıkıya bağlı, büyüklerine saygılı, küçüklerine sevgiyle bakan erdemli ve bilgili nesiller yetiştirilmesine ciddi önem veriyoruz.Çocuklarımıza dini ve milli değerler öğretmek amacıyla İlçe Müftülüğümüzle işbirliğinde ilk olarak camilerimizde ‘Yeşeren Umutlar’ projesi adı altında eğitim çalışmasını başlatmıştık. Bu tür hizmetlere örneklik teşkil edecek düzeye ulaşan bu projemiz şu anda 84 sınıfımızda uygulanmaktadır. Ailelerimiz çocuklarını gönül rahatlığıyla bu projeye dâhil etti, çocuklarımızda milli ve manevi değerleri öğreniyor, geleceğe yönelik güzel bir projeyi başlatmanın gururunu yaşıyoruz. Bununla birlikte bu projeyi daha geniş kesimlere ulaştırmak içinde ilçemizin farklı bölgelerindeki kültür, sanat ve gençlik merkezlerimizde 4 ile 6 yaş aralığındaki çocuklarımıza yönelik ‘Erdem Okulu’ projesini başlattık.

       Alanında deneyimli uzman ekiplerin gözetiminde gerçekleşen eğitimlerde çocuklarımıza temel dini bilgilerin yanı sıra hoşgörü, paylaşmak, kardeşlik ve yardımseverlik üzerine çok güzel eğitimler verilmektedir.Çocuklarımız ülkemizin aydınlık yüzleri ve umut vaad eden geleceğidir. Onların her türlü alanda kendilerini en güzel şekilde yetişmeleri adına da ne gerekiyorsa yapıyoruz. Ahlaklı ve bilgili nesillerin yetişmesi anlamında güzel bir misyon yüklenen Erdem Okullarımızda görevli bütün öğretmenlerimizi ve idarecilerimizi tebrik ediyorum.” diye konuştu.

       Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Kutsal Baytak ise 4 ile 6 yaş grubundaki çocuklara yönelik başlatılan eğitim çalışmalarını desteklediklerini ifade ederken şunları söyledi; “ Bugün sizlerle güzel bir etkinlikte bir araya gelmekten büyük bir memnuniyet duymaktayım.4 ile 6 yaş aralığındaki çocuklarımız için açılan Kuran Kursları ve eğitim çalışmaları çok kıymetli ve değerlidir. Bende o dönem boyunca aldığım din eğitimi sayesinde şu andaki hayatımı şekillendirmiş durumdayım.

        Kuran-ı Kerim ve Peygamber Efendimizin hayatını o dönem içerisinde aldığım eğitimler sayesinde şu anda çok rahat bir şekilde idrak edebiliyorum ve elimizden geldiği ölçülerde yaşayabiliyoruz. Çocuklarımıza yönelik bu tür eğitim çalışmalarını hayata geçiren herkese teşekkürlerimi sunuyorum, çocuklarını bu kurslara gönderen aile fertlerini ise ayrıca tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

       Konuşmaların ardından gösterilerini teker teker sahneleyen çocuklar program sonunda ayakta alkışlanırken, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’da Erdem Okulu öğrencilerini teker teker tebrik edip hediyeler dağıttı.

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN