Milletvekili Ölmeztoprak Talepleri Yerinde İnceledi

AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak Akçadağ mahallelerinde ki sorunlar ile ilgili aldığı talepleri yerinde incelemek üzere bir dizi ziyarette bulundu.

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

Mahalle ziyaretlerinde vatandaşların sorunlarını dinleyen Ölmeztoprak, sorunları yerinde inceleyerek ilgili kurumların yetkilileri ile telefon görüşmeleri gerçekleştirdi.

Başpınar Mahallesi Muhtarı Mehmet Torun’un hanesinde mahalle sakinleri ile bir araya gelen İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, mahalle sakinlerinin sorun ve taleplerini dinleyerek, konuları ilgili kurum yetkililerine aktardı. Çözümleri noktasında istişareler yapan Ölmeztoprak Akçadağ Sulama Birliği Başkanı’ndan bölgedeki çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Sağlık alanında gelen talepler doğrultusunda İl Sağlık Müdürü Erhan Berk ile yaptığı görüşme ile ilgili konuşan Milletvekili Ölmeztoprak, “Hemşehrilerimizin sorun ve talepleri ile alakalı ilgili görüşmelerimiz bünyesinde, İl Sağlık Müdürümüz Erhan Berk ile görüşmemizde, Akçadağ Devlet Hastanemizin kapasitesinin 25 kişiden 50 kişiye çıkarılması ile alakalı çalışmanın müjdesini hemşehrilerimiz ile paylaştık.” ifadelerine yer verdi.

Ölmeztoprak’ın ikinci durağı, Akçadağ Muhtarlar Derneği Başkanı, Aktepe Mahallesi Muhtarımız Aydın Coşkun oldu, yapılan görüşme sonucu DSİ Bölge Müdürü ile telefon görüşmesi yapan Ölmeztoprak, sorunların çözümü için istişarelerde bulundu. Milletvekili Ölmeztoprak, daha sonra Doğu Mahallesi Muhtarı Turgay Güneş’e yapılan ziyarette Sulama Birliği'nin Deprem Sonrası Onarım Programı kapsamında Malatya'nın tüm ilçelerinin yatırım programına alınması müjdesini paylaştı.

“Hemşehrilerimizin talepleri doğrultusunda çalışmalarımızı şekilleniyor”

Akçadağ Zeytindalı Çarşısı'nda esnaf ile bir araya gelene Ölmeztoprak, deprem sonrası iş yerlerinde yaşadıkları sorunları hakkında istişarelerde bulunarak, öngörülen çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Deprem süreci sonrasında yatırımlara hız kesmeden devam edeceğini belirten Ölmeztoprak, “Bugün mahalle mahalle ziyaretlerde bulunarak hem muhtarlarımızı, hem de mahalle sakinlerimizi dinliyoruz. Hemşehrilerimizin talepleri doğrultusunda çalışmalarımızı şekillendiriyor, taleplere çözüm bulmak noktasında gayret sarf ediyoruz. Tüm kurumlarımız bu süreçte üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapma gayretindeler. Bizler de bu süreç sonrası oluşan şartları her an daha iyiye götürmek için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Akçadağ özelinde AK Parti kadroları olarak, yeniden imar, ihya ve inşa çalışmalarında büyük yollar kat ettik. Cenabı Hakkın yardımı, siz değerli hemşerilerimizin de desteği ile bu çalışmalar hız kesmeden devam edecek” ifadelerini kullandı.

“Sorun Çözülene Kadar Takipçisi Olacağız”

Daha sonra Kotangölü Mahallesi Muhtarı Şahabettin Apo'yu hanesinde ziyaret eden Ölmeztoprak, bölge muhtarları ve mahalle sakinleri ile bireysel ve kurumsal talepler noktasında istişarelerde bulundu. Ayrıca yaşanan sorunlar dolayısıyla sulama kanalında da incelemelerde bulunan Ölmeztoprak, TBMM Genel Kurulu’nun olağanüstü toplantısı için düzenlediği Ankara programında Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider ile gerçekleştirdiği ziyaret sonrası “Malatya'mız genelinde deprem sonrası süreçte tüm ilçelerimizde yaşanan su sorunları ve Akçadağ ile Doğanşehir ilçelerimizdeki sulama idarelerinde yaşanan sorunların çözümleri ile alakalı değerlendirmelerde bulunduk.” ifadelerine yer vererek, sorunun çözümü noktasında konun takipçisi olacağını belirtti. 

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN