MHP Deprem Bölgesi İnceleme Heyeti çalışmalarına başladı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatıyla oluşturulan 'Deprem Bölgesi İnceleme Heyeti' deprem bölgesindeki incelemelerine başladı.

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu ile birlikte Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, Hatay Milletvekili Lütfü Kaşıkçı, Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz, Elazığ Milletvekili Semih Işıkver ve Kilis Milletvekili Mustafa Demir’den oluşan MHP’nin “Deprem Bölgesi İnceleme Heyeti” ziyaretlerine başladı.

Osmaniye’yi ziyaret eden MHP Heyeti, burada MHP Osmaniye İl Başkanlığını, Osmaniye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneğini, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kaya’yı, Konteyner Kentte kalan depremzedeleri ve Osmaniye valisi Erdinç Yılmaz’ı ziyaret ederek, istişarelerde bulundu.

MHP’nin “Deprem Bölgesi İnceleme Heyeti” Hatay’daki programında ilk olarak Belen’i ziyaret etti. Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül’ü ziyaret eden MHP Heyeti, daha sonra Basketbol Köyü Konteyner Kenti’nde depremzedelerle bir araya geldi. Merkez Antakya’da Ovakent Mahallesi’ndeki konteyner kentte de incelemelerde bulunan heyet, daha sonra Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

MHP Heyeti, İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloglu, Hatay Valisi Mustafa Masatlı ve AFAD Başkanı Yunus Sezer ile Hatay Valiliği’nde bir araya gelerek deprem sonrası yapılan çalışmaların değerlendirildiği bir toplantı yapıldı. 

MHP Heyeti, Gaziantep’e geçerek buradaki çalışmalarını sürdürüyor. 

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, “MHP Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla oluşturulan heyetimiz deprem bölgesinde yapılan çalışmaları, eksiklikleri, ihtiyaçları, çözüm önerilerini, teklifleri hepsini bir arada değerlendiriyor. Sahadaki çalışmalarımızın ardından oluşturulacak rapor liderimiz sayın Devlet Bahçeli’ye arz edilecektir.” Dedi.

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN