Malatyalı boksör Avrupa ikincisi oldu

Sedef NERGİZ 75 kg'da Avrupa Boks Şampiyonasında Avrupa 2.'si oldu. Yıldız Kadın ve Erkek Avrupa Boks Şampiyonası 19-31 temmuz 2023 tarihlerinde Romanya'da yapıldı.

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

Malatyalı Boksör Sedef NERGİZ ilk defa katıldığı Avrupa Boks Şampiyonasında 75 kg'da Avrupa İkincisi oldu.

Sedef NERGİZ Şampiyona ile ilgili şu açıklamaları yaptı;"Ülkemizi ve Malatya’mızı en iyi şekilde temsil ettiğim için çok mutluyum çok gururluyum. Tabiki gönül isterdi ki şampiyon olayım. Ben elimden gelenin fazlasıyla mücadele ettim ama hakkımla aldığım maç karşı tarafa verildi. İlk Avrupa Şampiyonasına katıldım bu benim için büyük bir deneyim ve tecrübe oldu. Daha iyi hazırlayacağım. Bu madalyayı Aileme, sevenlerime, hocama,Kulübümüze ve tüm Malatyalı hemşehrilerimize armağan ediyorum. 
Bana her zaman inanan, güvenen Milli Takım Antrenörüm Ramazan YAVUZ hocamıza ayrıca teşekkür eder şükranlarımı sunuyorum. Her daim güçlerini yanımda hissettiğim Aileme minnettarım.
Bu bir başlangıç daha güzel başarılar bizi bekliyor. Bana, Aileme ve ülkemize böyle bir mutluluk yaşattığı için Allah'a sonsuz hamd ve şükürler ediyorum.Dedi."

Milli Takım Antrenörü Ramazan YAVUZ ise şunları söyledi; " Hiç bir başarı kolay elde edilmiyor. Bu ister bir antrenör olsun isterse bir sporcu olsun. Herşeyin başında fedakarlık, çalışmak, güven, istikrar, inanmak geliyor. Hepsi birbirine bağlantılıdır. Dolayısıyla çalışmalar  uzun zaman ve meşakkatli bir yoldur.
Malatya’mıza bugüne kadar hiç kimsenin başaramadığı şampiyonlukları ve decereceleri elde ettik. Bu anlamda çok mutlu ve gururluyuz. Allah'a hamd ve şükürler ediyorum. Bugüne kadar ayrı ayrı sporcular olmak üzere Bayanlarda ve Erkelerde Alt Minikler, Üst Minikler,Yıldızlar ve Gençler kategorisinde Türkiye Boks dereceleri ve şampiyonlar çıkarttık. İnşAllah Allah nasip ederse daha büyük başarılar elde edeceğiz. 
Çok engellerle karşılaştık çok mağduriyetler yaşadık. Ama pes etmedik ülkemiz ve Malatya'mız için çok çalıştık ve başardık. Beni en çok mutlu eden topluma bir insan kazandırmak, Malatya'mızı ve Ülkemizi en güzel yerlerde temsil etmek.  Bu büyük başarıyı Malatya’mıza ve Ülkemize yaşattığı için sporcumuz Sedef NERGİZ'e teşekkür ediyorum. Ayrıca kıymetli ailesine şükranlarımı sunuyorum. Daha nice büyük başarılara imza atacağına inanıyorum. Tekrardan Avrupa Boks Şampiyonasında Avrupa İkincisi olan Malatyalı Yeni Olimpiyat Spor Kulübü sporcumuz Sedef NERGİZ'i yürekten tebrik ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Dedi."

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN