Malatya Turgut Özal Üniversitesi 2022-2023 Akademik Yılı Açılış Töreni Gerçekleştirildi

Malatya Turgut Özal Üniversitesi 2022-2023 Akademik Yılı Açılışı, Turgut Özal Üniversitesi Battalgazi Kampüsünde bulunan Turgut Özal Konferans Salonunda yapılan törenle gerçekleştirildi.

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

Açılış programına; Vali Hulusi Şahin, Orman ve Su İşleri Eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bentli, Baro Başkanı Av. Onur Demez, Battalgazi Kaymakamı Erkan Savar, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Nogay, merkez ilçe belediye başkanları, kurum müdürleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
Programda; Turgut Özal Üniversitesi tanıtım filminin izlenmesinin ardından,  Malatya Turgut Özal Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümünün katkılarıyla müzik dinletisinde bulunuldu.
Açılış töreninde konuşan Vali Şahin: “Malatya, Cumhuriyet Hükümetleri tarafından 1940'lı yıllardan itibaren sulama hususunda büyük emekler verilmiş, büyük yatırımlar yapılmış, şanslı bir ilimizdir.
Özellikle son 20 yılda yapılan yatırımlarla birlikte, Malatya şu anda kullanabilir tarım arazilerinin %59'unu sulayabiliyor. Yoncalı Barajının da yakın bir zamanda devreye girmesi ile birlikte bu oran %80'leri aşacak ki bu oran gerçekten yüksek bir rakam.
Malatya olarak kayısıdan yılda 400 milyon dolar gelir elde edebiliyorsak bunu, yapılan o büyük yatırımlara borçluyuz. Ülkemiz sulama alanında çok büyük yatırımlar yaptı ve bu yatırımlar sonucunda, zengin su kaynaklarımız en verimli şekilde kullanılarak, milli ekonomiye katkı yapar hale getirildi.
Bu çalışmalarda en büyük katkı da Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde Veysel Eroğlu Bakanımıza ve Devlet Su İşlerinin isimsiz kahramanlarına aittir.” diyerek sözlerini tamamladı.
Programda Orman ve Su İşleri Eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından “Akademik Yönetimde Muvaffakiyet Sırları” konulu bir konferans verildi.
 

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN