Malatya'da esnaf ve ustaları için konteyner kent

Malatya'da küçük sanayi sitelerinde faaliyet gösteren mobilyacı, ağaç sanatkarları ve tamirci esnaf ve sanatkarlar ile yanlarında çalışanların barınma ihtiyaçlarının karşılanması için 3 ayrı esnaf ve sanatkar odasının işbirliği ile yaptırılan 440 konteynerin alt yapı çalışmaları sürüyor.

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

MESOB Başkanı Keskin, oda başkanların ve yönetimlerini tebrik ederek, yaşanan sorunların çözümü için girişimlerde bulunacaklarını kaydetti. 

Malatya Mobilyacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Malatya Ağaç Sanatkarları Esnaf Odası ile Malatya İmalat, Demir ve Tamir Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın küçük sanayi sitelerinde faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlar ile yanlarında çalışan ustaların depremden dolayı barınma ihtiyaçlarının giderilmesi  için Dilek Yolu üzerinde 440 konteynerden oluşan Özsan Konteyner Kent kuruldu.

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz’in konteynerlerini bağışladığı, Sanayi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın destek verdiği, iş adamı Nevzat Kahveci’nin ise AFAD üzerinden konteynerin içindeki tüm yaşam malzemelerini bağışladığı Özsan Konteyner Kentteki alt yapı çalışmaları devam ediyor. 

Şuanda 100 ailenin gelip yerleştiği Özsan Konteyner Kentteki çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi alan Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, Malatya Mobilyacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Murat Dilek, Malatya Ağaç Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Mehmet Kavuk ile Malatya İmalat, Demir ve Tamir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kahraman Çıkla’yı tebrik ederek, alt yapıdaki sorunların çözümlenmesi için girişimlerde bulunduğunu kaydetti. Keskin, altyapıdaki çalışmaların hızlandırılması ve bitirilmesi için konuyu takip edeceklerini kaydetti.

Tüm amaçlarının Malatya küçük sanayi sitelerindeki esnaflar ile ustalarının barınma sıkıntısından dolayı şehri terk etmesini engellemek olduğunu belirten Malatya Mobilyacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Murat Dilek, Nisan ayından beri Özsan Konteyner Kentin kurulması için çalışma yaptıklarını belirterek, alt yapısı hariç diğer tüm ekipman ve malzemelerin bağış ile geldiğini, konteynerlerin ise Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz’in gönderdiğini kaydetti. 

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN