Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Gürkan Hakkında Asılsız İddialar Karşılık Bulmuyor

Malatya, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesinde siyasi gelişmelerle hareketlenirken karanlık bazı şer odaklarının algı oluşturma çabaları ise hayretle izleniyor.

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

Malatya, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesinde siyasi gelişmelerle hareketlenirken karanlık bazı şer odaklarının algı oluşturma çabaları ise hayretle izleniyor.

          Özellikle Malatya’da yaptığı hizmetlerle Türkiye’de örnek gösterilen Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile ilgili son dönemde ortaya atılan yıpratmaya yönelik asılsız iddialar, siyasi kulislerde dikkat çekiyor.

   Geçtiğimiz Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara'da yapılacak olan Büyükşehir ve il belediye başkan adaylarını açıklayacağını belirtmesi sonrasında, Malatya'da Başkan Gürkan ile ilgili çeşitli spekülasyonlar akılla izah edilemeyecek kadar adice kurgulanmış bazı tuzak algılarla yıpratılmak istenmesi gündeme gelmeye çalıştırılırken Malatyalıların Başkan Gürkan’ın yanında saf tutması ise algıları boşa çıkarmaya devam ediyor. 

         En dikkat çekici algı operasyonlarından biri ise  Gürkan'ın AK Parti'den istifa ederek başka bir partiden aday olacağı yönündeki boş dedikoduları. AK Parti Belediyeciliğinin en güzel sergilendiği Malatya’da Gürkan'ın başarılarını göz ardı etmek isteyenlerin” Gürkan olmasın kim olursa olsun mantığı “ Malatya’da karşılık bulmaz iken hayatı boyunca doğrularından taviz vermeyen Başkan Gürkan’ın yakın çevresinden edinilen bilgilere göre, bu iddialar tamamen asılsız.

           Selahattin Gürkan, siyasi kariyerinde Battalgazi Belediye Başkanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevlerinde önemli başarılara imza attı. Pandemi ve Elazığ Sivrice merkezli 6 Şubat depremleri gibi zorlu süreçlere rağmen, Malatya'ya birçok hizmet ve yatırım kazandırması bazı çıkar ve rant gruplarını rahatsız etmesinden dolayı belirli merkezlerden yapılan algılar ve yıpratmaya yönelik çabalar “ doğru duvar yıkılmaz “ misali karşılık bulmamaya devam ediyor. 

            Ortada bir başarı var iken Hizmetlerle eleştiremeyenlerin parti değiştirecek söylemleri ise Malatya’da karşılık bulmuyor. Bu nedenle, onun partisinden istifa edeceği ve başka bir partiden aday olacağı iddiaları, hem akıl dışı hem de mantıksız bulunuyor.

            Siyasi hareketlilik ve aday tanıtımlarının ertelenmesi, Gürkan'ın yıpratılmaya çalışılmasının bir örneği olarak görülüyor. Ancak, henüz AK Parti Genel Merkezi tarafından Malatya için resmi bir aday tebliğ edilmedi. Bu durum, asılsız iddiaların ne kadar temelsiz olduğunu gözler önüne seriyor. Malatya siyasi kulislerindeki bu gelişmeler, yerel seçimlere doğru ilerlerken dikkatle izlenmeye devam ediyor.

           Malatya Halkı Selahattin Gürkan Başkanının yanında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Belediyecilik tecrübesiyle bu algılara prim vermeyeceği ve halkın sesine kulak vereceği, yapılan hizmetlerin karşılığında Başkan Gürkan’ı tekrar Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yeni dönemde görmek isteyeceğini Malatya halkı bekliyor ve istiyor.
 

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN