KOSGEB Deprem Kredisinde NACE Kapsamı Genişletilmeli

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 'Hizmet sektörüne ait tüm NACE kodları, perakende sektörünün tüm alt dalları ile özel öğretim kurumları da kapsam dahiline alınmalıdır'

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

   KOSGEB tarafından verilecek Deprem Acil Destek Kredisinde NACE kapsamının genişletilmesi gerektiğine dikkat çeken Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “Hizmet sektörüne ait tüm NACE kodları, perakende sektörünün tüm alt dalları ile özel öğretim kurumları da kapsam dahiline alınmalıdır” dedi.

      KOSGEB Acil Destek Kredisi Programı'nda NACE kapsamının genişletilmesi gerektiğini dile getiren Başkan Sadıkoğlu, “Deprem bölgesindeki 11 ilde hasar gören işletmelerin faaliyetlerine hızla dönmesi amacıyla KOSGEB tarafından yaklaşık 30 bin KOBİ'ye sıfır faizli ilk 12 ay geri ödemesiz, 36 ay vadeli kredi imkânı sunulacak.

  Bu kredi elbette firmalarımız için can suyu olacak olumlu bir adımdır. Ancak krediden sadece imalat yapan, imalata dayalı parçaları tedarik eden, imalata ilişkin onarım faaliyetleri yürüten KOBİ'ler ile mimarlık faaliyetinde bulunan işletmelerin yararlanabiliyor olması ekonomik aktivitenin canlanması için yetersiz kalacaktır. Özellikle hizmet sektörüne ait tüm NACE kodları, perakende sektörünün tüm alt dalları ile özel öğretim kurumları da kapsam dâhiline alınmalıdır.

        Kredi kullanım sürecindeki prosedürlerin de minimum seviyeye çekilmesi sürece fayda sağlayacaktır. Konuyla ilgili talep yazımızı hazırlayarak çatı kuruluşumuz TOBB’a, KOSGEB’e ve ilgili bakanlıklara gönderdik. Tüm üyelerimizin bu imkândan faydalanması için sürecin takipçisi olacağız” dedi.
 

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN