Kiraz Mecliste Daha Güçlü Olmak İçin Desteğinizi İstiyoruz

Kemal Kılıçdaroğlu ilk turda ülkenin 13'üncü cumhurbaşkanı olacak

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Adayı Enver Kiraz, “Emin adımlarla yola devam edeceğiz ama bu iktidar umudunu kaçırmamalıyız. Oylarımızın tümünü sandığa götürmeliyiz. Mutlaka bu birlikteliğe de katkı sunmalıyız. Bu birliktelikle biz inanıyoruz ki Kemal Kılıçdaroğlu ilk turda ülkenin 13’üncü cumhurbaşkanı olacak” dedi. 

Kiraz, 14 Mayıs’ta yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri kapsamında Akçadağ ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi. İlçede mahalleleri ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelen Kiraz, sorun ve istekleri dinledi. 

Kiraz, ziyaretinde yaptığı konuşmada, 24 yıldır aktif olarak siyasetin içerisinde olduğunu, 11 yıl CHP’de il başkanlığı yaptığını anımsatarak, her zaman vatandaşlarla iç içe olduğunu ve herkesin kendisine çok rahat bir şekilde ulaşabildiğini söyledi. 

“HERKES KILIÇDAROĞLU’NUN DÜRÜSTLÜĞÜNE VE İNSANLIĞINA İNANIYOR”
Cumhuriyet Halk Partisi’nin Malatya’yı mecliste bir milletvekili ile temsil ettiğini dile getiren Kiraz, “Uzun süredir iktidar olamıyoruz. Bu dönem ciddi bir birliktelik sağlandı. Bu süreci farklı partilerde destekliyor. Birçok parti Millet İttifakı’nda bir araya geldi. Bu partiler, sizin içinizden biri olan Kemal Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı yapmak için bir araya geldi. Çünkü Kemal Kılıçaroğlu’na bizlerde, sizlerde, bir araya gelen partilerde inanıyor. Onun dürüstlüğüne, insanlığına inanıyorlar. Onun ülkeyi düzlüğe çıkaracakları konusunda hem fikirler” diye konuştu. 

“KILIÇDAROĞLU 13’ÜNCÜ CUMHURBAŞKANI OLACAK”
Kiraz, Kemal Kılıçdaroğlu’nda geniş bir mutabakat sağlandığını kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Yıllar sonra bir iktidar umudu çok güçlü. Mutlaka bu ülkede demokrasi devam edecek. Çünkü Atatürk bize cumhuriyeti emanet etti. Kimse bu ülkeye diktatörlüğü dayatamaz, getiremez. Mutlaka demokrasiyle bu ülke yönetilmeye devam edilecek. Hep birlikte bu ülkenin demokrasisine sahip çıkacağız. Bu anlamda emin adımlarla yola devam edeceğiz ama bu iktidar umudunu kaçırmamalıyız. Oylarımızın tümünü sandığa götürmeliyiz. Mutlaka bu birlikteliğe de katkı sunmalıyız. Bu birliktelikle biz inanıyoruz ki Kemal Kılıçdaroğlu ilk turda ülkenin 13’üncü cumhurbaşkanı olacak.”

“MECLİSTE DAHA GÜÇLÜ OLMAK İÇİN DESTEĞİNİZİ İSTİYORUZ”
Cumhurbaşkanlığı ile meclisteki çoğunluğunda önemli olduğunu dile getiren Kiraz, “Vaatlerimiz meclis çoğunluğundan geçiyor. Bizim gibi sorunları ve problemleri biliyorsunuz. Vaatlerimizi gerçekleştirmek için meclis çoğunluğuna ihtiyacımız var. Malatya’da bir milletvekilimiz var. Veli Ağbaba tek başına çalışıyor maalesef yalnız kalıyor. Daha fazla milletvekili ve güç olması lazım. Ben ikinci sıra milletvekili adayıyım, 11 yıl il başkanlığı yaptım, çeşitli görevlerde bulundum. Bu dönem çok rahatlıkla iki veya daha fazla milletvekili çıkarabiliriz. Ben milletvekili olursam bana çok rahat ulaşabileceksiniz. Meclise de artı iki avantaj sağlamış olacaksınız. İki milletvekili fazla çıkarırsak mecliste de avantajlı olacağız” ifadelerini kullandı.
 

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN