İyi Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Ali Helvacı'dan Esnaflara Büyük Müjde

Seçim çalışmalarını sürdüren İYİ Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Eski Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Müsteşarı Doktor Yüksek Mühendis Ali Helvacı Tecde mahallesinde konteynırlarda ticaretini sürdüren esnafları ziyaret etti.

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

. Ziyaret esnasında özellikle deprem sonrasında giderek artan borçlar hakkında esnaflara müjdeli bir projeyi dile getirdi.
Her geçen gün ilginin daha fazla arttığı Eski bayındırlık ve İskân Bakanlığı Müsteşarı İYİ Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Ali Helvacı, esnaflara görev geldiği taktirde yapacağı projeleri anlatırken daha önce Ankara Büyükşehir Belediye’sinde hayata geçirilmesini sağladığı borç defteri ödeme kampanyasın tekrar Yeşilyurt Belediyesi’nde de faaliyete geçireceklerinin müjdesini verdi. Fikir babası olduğu proje hakkında esnaflara bilgi veren İYİ Parti Yeşilyurt Belediye Başkanı Ali Helvacı “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş çok yakın arkadaşım ve birlikte çalışmıştık. O dönem başkanım dedi herkesin bakkallara korkunç bir borcu var. Veresiye defterleri dolmuş. Bizde belediyenin güvencesinde öncelikle icraya düşmüş borçları yayınlayarak bunları hayır severlerle buluşturduk. Böylece üç ay içerisinde hiçbir şey kalmadı. Bu böyle olacak. Ben buradaki sıkıntıyı gördüğüm için Mart, Nisan Mayıs bu üç ay içerisinde tüm faturaları ödeyeceğiz.” Dedi.
Projenin hayata geçirilmesi konusunda hem vatandaşların hem de esnafların memnuniyet duyacağını dile getiren konteynır esnafları Ali Helvacı’ya teşekkürlerini bildirdiler.
 

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN