Geçit Yeşilyurt'umuzu Yeniden İhya Ve İnşa Edeceğiz

AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit, Gedik Mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

Mahalle sakinlerinin sorun ve taleplerini dinleyen Geçit, göreve geldiklerinde yapacakları proje ve yatırımları anlatarak Yeşilyurt’u yeniden ihya ve inşa edeceklerini söyledi.
Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit, beraberindeki AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Ramazan Yaylacı ile birlikte Gedik Mahalle sakinleriyle buluştu. Yoğun katılımın sağlandığı toplantıda büyük bir sevgi seli ile karşılaşan Geçit, mahalle sakinlerinin sorun ve taleplerini tek tek dinleyerek çözümü noktasında notlar aldı. Deprem bölgesi Malatya’yı içerisinde bulunduğu durumdan çıkarma adına Büyükşehir Belediyesi ve tüm ilçe belediyeleriyle uyum içerisinde çalışacaklarına dikkat çeken Geçit, seçimlerinin ardından göreve gelmesiyle izleyecekleri yol haritasından da bahsetti. 
GEÇİT: “MALATYA İÇİN SAMİ ER BÜYÜK BİR ŞANS”
31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde vatandaşların oy verirken, adayları bütün yönleriyle değerlendirip karar vermelerini talep eden Geçit, “Malatya’mızın en önemli gündemi deprem ve depremin getirdiği sonuçlar. Çünkü vatandaşlarımızın ilk önceliği ne? Güvenli konut ve şehrin ayağa kalkması. Bu anlamda Büyükşehir Belediyesi’nde Sami Er Başkanımız bu dönemde Malatya’ya ilaç olacak bir aday.  Malatya’yı çok iyi tanıyor. Köy köy ve mahalle mahalle biliyor. Malatya o zaman büyükşehir değildi. Yani 20 km alanın dışında kalan yerlerin fiilen belediye başkanı Sami Er’di. Köy köy mahalle mahalle dolaştı. Tarımsal alanların sulamasından tutun da, dağlık köylere yol ve su götürmek ona nasip oldu. Malatya tecrübesinin ardından Ankara’da merkezi hükümet tecrübesi oldu. TOKİ gibi bir kurumda görev yaptı. Sami Bey, Malatya için büyük bir şans. Vatandaşlarımız oy kullanırken adayları bütün yönleriyle değerlendirsin ve ona göre karar versin” diye konuştu.
YAYLACI: “İLHAN GEÇİT HOCAMIZI TÜM MALATYA SEVİYOR”
AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Ramazan Yaylacı da, 6 Şubat depremlerinin, güvenli konutların önemini bir kez daha ortaya çıkardığını belirterek “Hepimiz bu felakette TOKİ evlerine kaçtık ve sığındık. Neden? Çünkü güvenli konutlardı. İşte Malatya’nın ihtiyacı olan bu güvenli konutları ve şehrin ayağa kaldırılmasını sağlayacak isimler ile karşınızdayız. İlhan Geçit hocamızı tüm Malatya biliyor ve seviyor. Başhekimlik ve Profesörlük döneminde değmediği insan yok. Yerel yönetimlerde de büyük başarılara imza atacağından hiç şüphemiz yok” dedi.

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN