Fikir Sofrası Malatya'da Toplanıyor

İş dünyası, finans, akademi kesimi, sivil toplum kuruluşları, bürokrasinin önde gelen isimlerini bir araya getiren düşünce platformu 'Fikir Sofrası' 7 Kasım'da Malatya'da toplanıyor.

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Türkiye’nin önde gelen iş insanlarının katılacağı toplantıda, 6 Şubat depreminin ardından oluşan topyekün dayanışmayla varılan nokta, ekonomideki gelişmeler değerlendirilecek.

Malatyalı İşadamı Ahmet Arslan’ın liderliğinde daha önce Viyana, Amerika’da da gerçekleştirilen Fikir Sofrası toplantısına iş, akademi, finans, medya temsilcileri katılacak.

İşadamı Ahmet Arslan, Fikir Sofrasının ana amacının, siyasi, ekonomik ve sosyal konularda, hızlı bir değişim ve dönüşümün yaşandığı dünyada bilgi ve tecrübeyi ön plana koyarak çözüm yollarını ortaya koymak olduğunu söyledi.

Arslan, “Fikir soframızda, Türkiye Ekonomisinin katlanarak büyümesine, rekabetçi bir ekonomi yaratılmasına yön veren, destek olan kanaat önderlerimizle, gündemimizde biraz önce saymış olduğum konuları enine boyuna konuşacağız. Bu amaç çerçevesinde, ana temamız, yaraları sarmak, refahı artırmak, huzur ve barışı sağlamak adına yapılması gerekenleri konuşmaktır” dedi.

Katılacak iş insanları; Ahmet Arslan, Ahmet Çalık, Nihat Özdemir, Emine Sabancı, Faruk Eczacıbaşı, Erman Ilıcak, Ali Kibar, Vahap Küçük, Betül Ebru Dildar Edin, Nuri Akın, Nilüfer Bulut.

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN