Sanayi Haberleri

Sanayi Haberleri

Sanayi için önemli bir dönüm noktası!

Otomotiv Sanayii Derneği, IPA III Avrupa Yeşil Mutabakatı (AYM) için Sivil Toplum Eylemi (Civil Society Action Towards European Green Deal) çağrısına, “Türk Otomotiv Sanayiinin AB Yeşil Mutabakat Hedeflerini Gerçekleştirmesi Projesi” ile başvuru yaparak hibe desteği almaya hak kazandı.

Asrın Felaketini Yaşadık Asrın Destekleriyle Ayağa Kalkabiliriz

Vergi ve SGK borçlarının taksitlendirilmesinde işletmelerin önüne çıkan teminat şartının büyük mağduriyetler doğurduğunu belirten Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “50 bin TL ve üzeri borçlar için teminat istenmekte.

Sadıkoğlu Depremzede Esnafımızın Geliri Borçları Kadar Artmadı

Mücbir sebep hali süresince biriken borçların esnafı kaygılandırdığını dile getiren Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, esnafın gelirinin borçları kadar artmadığına vurgu yaparak biriken borçlar için azami oranda af talep etti.

Sanayi Bakanımızla Malatya’nın Taleplerini Konuştuk

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ı ziyaret ederek, Malatya’nın talepleriyle ilgili bilgilendirmede bulundu.

Sadıkoğlu’ndan Adaylık Açıklaması

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, belediye başkan adayı olacağına dair basında ve sosyal medyada çıkan haberler ve paylaşımlar üzerine bir açıklama yaptı.

Başkan Büyükkılıç MÜSİAD'da İş İnsanları İle Buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kayseri şubesini ziyaret ederek, iş insanları ile bir araya geldi.

Yıldırım Neyi Bekliyorlar Bu Bekletme Malatyalılara Bir Ceza Mıdır?

Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, “Yeniden Refah Partisi olarak Küçük Sanayi Sitesi’nde yerinde dönüşümünü savunuyoruz, esnafımızın bu haklı talebini destekliyoruz.” dedi.

Fendoğlu'ndan Maliye ve Çalışma Bakanlarına Vergi ve Prim Çağrısı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, “Mücbir sebep döneminde ertelenen birikmiş vergi-prim borçlarının taksitlendirilmesi konusunda kolaylık sağlanmaması hâlinde özellikle esnaf, tüccar ve sanayici çok zor durumda kalacaktır; teşvikleri yanacak, birçok esnafımız cezalı duruma düşecektir” diyerek, Maliye Bakanı ve Çalışma Bakanına çağrıda bulundu.

Mansur Yavaş Organize Sanayi Bölgeleri Yöneticileri İle Bir Araya Geldi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde Başkenti gezmeye ve iş insanından halkına vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor.

Başkan Büyükkılıç’tan OSB’DE Fabrika Ziyaretleri

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, şehrin istihdamına katkı sağlayan Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikaları ziyaret etti.

Soyer: Kadın Erkek Birlikte Mücadele Etmek Zorundayız

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Batı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) tarafından düzenlenen 3. İzmir Kadın Kongresi'nin açılışına katıldı.

Malatya Emniyet Müdürü, TSO Meclisinin konuğu oldu

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi 2024 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi. Malatya TSO 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu'nda düzenlenen meclis toplantısına Malatya İl Emniyet Müdürü Arif Çankal’da katılım sağladı.

Sadıkoğlu' Dönüşüme Değil, Zamansız ve Plansız Yıkıma Karşıyız'

Kışla Caddesi için verilen yıkım kararı konusunda esnaf ile istişarelerde bulunan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu 'Dönüşüme değil, zamansız yıkıma karşıyız' dedi.

6 Şubat’ın Yıl Dönümünde Malatya TSO’da Deprem Konferansı Düzenlenecek

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası işbirliğinde 6 Şubat depremlerinin 1. yıldönümünde konferans düzenlenecek.

Türk EximBank Malatya TSO’ya hizmet ofisi açacak

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nun uzun zamandır yapmış olduğu girişim olumlu sonuç verdi. Türk EximBank Malatya TSO bünyesinde hizmet ofisi açacak.

MEGSAŞ Çölyak Hastası Vatandaşlar İçin Glütensiz Ekmek Üretimine Devam Ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesine bağlı Malatya Ekmek ve Gıda Sanayi A.Ş (MEGSAŞ), Orduzu Mahallesi’nde bulunan Yeni Ekmek ve Yemek Fabrikasında çölyak hastaları için glütensiz ekmek üretimine devam ediyor.

MÜSİAD Şubesinin Konuğu Vali Yazıcı Oldu

Vali Ersin Yazıcı Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Malatya Şubesi Tarafından Düzenlenen 'Dost Meclisi' Toplantısına Katıldı

Malatya’nın ihracat rakamlarına deprem etkisi!

6 Şubat depremi Malatya’nın ihracatına büyük darbe vurdu. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) tarafından yapılan açıklamaya göre, Malatya’nın 2023 yılı ihracatı önceki yıla göre yüzde 13,5 düşüşle 392 milyon 152 bin dolar olarak gerçekleşti.

İlhan: Gerçek Olmayan Kârların Vergilendirilmesi İle Karşı Karşıyayız

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) tarafından Enflasyon Düzenlemesi Semineri düzenlendi.

Gürkan: Aselsan Kısa Bir Süre İçinde Üretime Başlayacak

Savunma Sanayi alanında ASELSAN tarafından Malatya'da yapılacak olan 'kart sistemi' üretiminin yapılacağı alan belirlendi.

Bakan Kacır: TOGG ve Çinli Farasis Energy, Türkiye’de batarya üretecek

Türkiye Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, yüksek teknolojiler alanında Çin’le büyük iş birliği potansiyeline sahip olduklarını belirtti.

Başkan Büyükkılıç, Kayseri OSB’Yİ Ziyaret Etti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

Fendoğlu Malatya’daki Sorunları Anlatı, Bakan Kacır Cevap Verdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, TBMM Genel Kurulunda Malatya'da deprem sonrası esnafın yaşadığı sorunları dile getirip çözüm taleplerinde bulunması üzerine Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır,

Çinli internet şirketlerinin 10 aylık geliri, 1.4 trilyon yuana ulaştı

Çin Sanayi ve Bilişim Teknolojileri Bakanlığı tarafından açıklanan veriler, ülkedeki internet çalışmalarının gelirinin ocak-ekim aylarında hızla yükseldiğini, toplam kâr hacminin iki haneli artış kaydettiğini, sektörün genel olarak hızlı büyüme eğilimini sürdürdüğünü gösteriyor.

Eski Sanayi’de 2. Etap İçin Kura Çekimi Yapıldı…

Sivas Belediyesi tarafından Eski Sanayi Bölgesi’nde sürdürülen kentsel dönüşüm projesinde ikinci etap için kura çekimi yapıldı.

Başkan Sadıkoğlu Ülkemize Çizdiği Uygarlık Yolu Her Zaman Yaşayacaktır

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı.

Vali Yazıcı’dan Malatya TSO’ya Ziyaret

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyarette bulundu.

Başkan Sadıkoğlu: 75 Bin TL Şartı Düşürülmeli

"Deprem Sonrası Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Canlanması Destek Programı" kapsamında Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nda bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Malatya TSO’da KOSGEB Deprem Kredisi bilgilendirme toplantısı düzenlenecek

6 Şubat depremleri sonrası esnaf, tüccar ve sanayicinin en önemli ihtiyacı olan finansman konusunda Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nda önemli bir toplantı düzenlenecek.

Başkan Sadıkoğlu: Talebimize Olumlu Karşılık Veren Özhaseki Bakanımıza Teşekkür Ediyoruz

Yerinde dönüşüm desteğinin zemin+7 kata çıkarılmasının Malatya’nın daha hızlı toparlanması adına önemli bir adım olduğunu belirten Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “Taleplerimize olumlu karşılık veren Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’ye şehrimiz ve üyelerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.