Bakan Haberleri

Bakan Haberleri

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Özhaseki Malatya'da

Vali Ersin Yazıcı, bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere ilimize gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’yi havalimanında karşıladı.

Bakan Özhaseki' Ne Söz Verdiysek Yapacağız'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, ekibiyle birlikte geldiği Malatya'da yapımı devam eden projeleri inceledi. Malatya'yı 1 yılda ayağa kaldıracaklarını söyledi.

Bakan Özhaseki Ve Başkan Güngör Şehit Ailesini Yeni Konutlarında Ziyaret Etti

Geçtiğimiz ay Pençe – Kilit operasyonu bölgesinde şehit olan Müslüm Özdemir’in ailesini Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ile ziyaret eden Başkan Güngör, “Müslüm kardeşimize bir kez daha Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır diliyoruz” dedi.

Hazine Ve Maliye Bakanı Şimşek’ten Başkan Büyükkılıç’a Ziyaret

Hazine Ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı makamında ziyaret etti.

Deprem bölgesinde primler ötelenmek yerine, hiç alınmasın

TESK Yönetim Kurulu Üyesi, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Vedat Işıkhan’dan, Bağ-Kur prim ve sosyal güvencelerin deprem bölgesinde ötelenmek yerine, hiç alınmamasını talep ettiklerini bildirdi.

Bakan Işıkhan Başkanlığında İl İstihdam Kurulu Toplantısı Yapıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan Başkanlığında ve kurul üyelerinin katılımlarıyla Olağanüstü İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2024 yılı 1. toplantısı gerçekleştirildi.

Sanayi Bakanımızla Malatya’nın Taleplerini Konuştuk

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ı ziyaret ederek, Malatya’nın talepleriyle ilgili bilgilendirmede bulundu.

Geleceğe Taşınması İçin Antep İşi Nakışı Unesco Yolunda!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi öncülüğü, Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğinde “Antep İşi Nakışı” nın UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’ne girmesi için hazırlanacak dosyanın yazım çalıştayı, düzenlenen törenle başladı.

Malatya’da Yapımı Tamamlanan Deprem Konutlarının Kurası Çekildi

Malatya Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan törene İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Malatya Valisi Ersin Yazıcı, İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Vedad Gürgen, AK Parti Malatya Milletvekilleri Bülent Tüfenkci, İhsan Koca, İnanç Siraç Kara Ölmez Toprak, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Çolak ve hak sahipleri katıldı.

Kahramanmaraş Heyetinden Sağlık ve Adalet Bakanlarına Ziyaret

66. Hükümet Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve Başkan Adayı Fırat Görgel, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı ziyaret ederek şehirde devam eden ve planlanan yatırımlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Tepkiler Üzerine TOKİ Kuraları Bakan Değişikliği İle Yarın Çekilecek

TOKİ Kura Çekimleri Bakan Ali Yerlikaya'nın katılımı ile yarın yapılacak.

Fendoğlu'ndan Maliye ve Çalışma Bakanlarına Vergi ve Prim Çağrısı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, “Mücbir sebep döneminde ertelenen birikmiş vergi-prim borçlarının taksitlendirilmesi konusunda kolaylık sağlanmaması hâlinde özellikle esnaf, tüccar ve sanayici çok zor durumda kalacaktır; teşvikleri yanacak, birçok esnafımız cezalı duruma düşecektir” diyerek, Maliye Bakanı ve Çalışma Bakanına çağrıda bulundu.

Keskin’den Kültür Ve Turizm Bakanı Ersoy’a Teşekkür

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, 6 Şubat depreminin yıldönümünde esnaf gezisi sırasında Ankara Çarşında talep edilen yaklaşık 150 klimayı kendi imkanları ile temin ederek yollayacak olan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a teşekkür ederek, “Bir devlet adamı olarak kendilerini Malatya’dan birisi görerek yaralarımızı sarmaya, ayakta durmamıza katkı ve destek sunmaya devam ediyor.” dedi.

Ocak Ayında Malatya Havalimanı’nda 63.037 Yolcuya Hizmet Verildi…

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Malatya Havalimanı’nın 2024 yılı Ocak ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistiklerini açıkladı.

Yeni Adalet Sarayımız Malatya’nın İhtiyacını Karşılayacaktır

Malatya’ya bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunmak amacıyla gelen Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Yeşilyurt ilçesi Yeşiltepe Mahallesi’nde yapılacak olan Malatya Adalet Sarayının Temel Atma Törenine katıldı.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç İlimizi Ziyaret Etti

Adalet Sarayı temel atma törenini gerçekleştirmek üzere İlimize gelen Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’u, Vali Ersin Yazıcı ve İl Protokolü ile birlikte Malatya Erhaç Havalimanında karşıladı.

Yıldırım Bakanları Yıkılmamış Yerlere Götürüyorlar

Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, “Malatya yıkılmış bir vaziyette. Her hafta bir bakan geliyor, bakanları alıp Malatya’nın güzel yerlerini, yıkılmamış yerlerini dolandırıyorlar, konteynerlere ve yıkılmış yerlere bakanları uğratmadan gönderiyorlar.

ESKKK Başkanı Evren Ticaret Bakanı Bolat'a Esnafın Taleplerini Aktardı.

Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Malatya'ya gelirken esnaf temsilcileriyle bir araya geldi.

Kahramanmaraş Heyetinden Bakan Uraloğlu’na Ziyaret

66. Hükümet Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fırat Görgel, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nu ziyaret etti.

Zorlu'dan Bakan Fidan'a F-16 soruları

İYİ Parti Ankara Milletvekili Prof. Dr. Kürşad Zorlu, F-16 satışına ilişkin Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

90 Bin Malatyalı Vatandaşlarımızın Hizmetine Sunacağız

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.

Başkan Büyükkılıç, İl Tarım Yatırımları Değerlendirme Toplantısı’na Katıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek başkanlığında düzenlenen Tarım ve Orman Bakanlığı İl Tarım Yatırımları ile ilgili değerlendirme toplantısına katıldı.

Bakan Yerlikaya TOKİ Konutları’nda İncelemelerde Bulundu

Pençe – Kilit operasyonu bölgesinde şehit olan Kahramanmaraşlı Mehmetçiklerin ailelerine taziye ziyaretinde bulunmak üzere şehre gelen İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Karacasu bölgesinde depremzedeler için yapılan TOKİ Konutları’nda da incelemelerde bulundu

Bakan Yerlikaya’dan Şehit Ailelerine Taziye Ziyareti

Pençe – Kilit operasyonu bölgesinde şehit düşen Kahramanmaraşlı mehmetçikler P. Söz. Er Emrullah Gülmez ve Müslüm Özdemir’in ailelerine İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile taziye ziyaretinde bulunan Başkan Güngör, “Tüm şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabır diliyoruz” dedi.

Başkan Güder: Eskimalatya Semt Polikliniği 22 Mahallenin Yükünü Alacak

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in Eskimalatya’da Sağlık Bakanlığı’na tahsis ettiği alanda yapımı tamamlanan Eskimalatya Semt Polikliniği hizmete girdi.

Ağbaba; Yıllar Yılları Kovalıyor Malatya Hep Oyalanıyor

Ağbaba, 'Malatya'nın hızlı trendeki son durumu Bakan bile ne zaman başlanacağını bilmiyor. Yıllar yılları kovalıyor, Malatya hep oyalanıyor' dedi.

Başkan Gürkan’a Down Sendromlu Çocukların Ailelerinden Teşekkür

Bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Malatya’ya gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Malatya Valisi Ersin Yazıcı ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile birlikte Rönesans Holding Malatya Yaşam Kent-1 Konteyner Merkezini ziyaret etti.

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Uraloğlu’ndan İlimize Ziyaret

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, bir dizi programa katılmak ve incelemelerde bulunmak üzere ilimize geldi.

Bakan Özhaseki Ve Başkan Büyükkılıç’tan Erciyes Esnafına Ziyaret

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ve Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes Kayak Merkezi esnaflarını ziyaret etti.

Tüfenkci Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu'nu Ziyaret Etti

Tüfenkci: “Kuzey Çevreyolu’nun müteahhidinin değişmesi, yeni Havaalanı Terminal Binasının şantiyesinin biran evvel kurulması kararı alındı”