Doğanşehir Cezaevi Kaderine Terk Edildi

Yapımına 2016 yılında başlanan ve 2021 yılında tamamlanacağı açıklanan Doğanşehir Cezaevi kaderine terk edildi.

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Ülkenin bu zor döneminde milyonlarca liranın çarçur edilmesi kabul edilemez” dedi.

       Doğanşehir Yolkoru Mahallesi’nde 834 bin metrekare büyüklüğündeki bir arsa üzerinde yapımı devam eden bin kişilik T tipi kapalı ve 400 kişilik açık cezaevinin yapımına uzun süredir ara verilmiş durumda. 2021 yılına kadar 75 Milyon lira aktarılan Doğanşehir Cezaevine 2021 yılında 10 milyon lira daha aktarılmış,2021 yılında yapımının tamamlanacağı açıklanmıştı. 63 Bin 202 metrekare kapalı alana sahip cezaevi inşaatının ne zaman tamamlanacağı bilinmiyor.

BİNALAR DÖKÜLMEYE BAŞLAMIŞ!

         Beraberinde CHP Doğanşehir İlçe Başkanı Kenan Erdem, Akçadağ İlçe Başkanı Ali Aslan ve Doğanşehir Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte yapımına ara verilen Doğanşehir Cezaevi inşaatı önünde açıklama yaptı.

       2016 yılında başlayıp 2021 yılında bitirilmesi planlanan cezaevi inşaatında birkaç yıldır herhangi bir çalışma olmadığını belirten Ağbaba, “Gönül isterdi ki şehrimizin cezaevine ihtiyacı olmasa, buraya aktarılan paranın istihdam alanlarına aktarılmasaydı. Ancak yapımına başlanan cezaevinin yarım bırakılması da doğru değil.Bölge mera alanıyken Adalet Bakanlığı tarafından alınarak cezaevi inşaatına  başlanmış durumda. 2022’nin Aralık ayının sonunda binalar dökülmeye başlamış durumda. Hem cezaevi inşaatı hem de lojmanlar çürümeye terk edilmiş durumda. Şimdi tadilat için ihaleye çıkılıyor.

        Devletin ve milletin parasının bu şekilde boşa akıtılmasını kabul edemeyiz.İnşaatın bir an önce bitirilmesi için girişimlerde bulunacağız. Kamu zararının önüne geçilebilmesi için yapılan iş ve işlemlerin daha dikkatli yapılması lazım. Ülkenin bu zor döneminde milyonlarca liranın çarçur edilmesi kabul edilemez. Bu konunun peşini bırakmayacağız, Doğanşehir ilçe başkanımız ve belediye meclis üyelerimizle takip ederek kamuoyunun dikkatine sunacağız.” Dedi.

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN