'Cumhuriyetimizin 100. Yılı Konseri'

'Cumhuriyetimizin 100. Yılı Konseri' İnönü Üniversitesi ev sahipliğinde İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

  Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı etkinlikleri kapsamında Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü öğretim üyesi Doç. Tülay Özkul küratörlügünde "Yüzyılın Sergisi" ve Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü  ile İnönü Üniversitesi Müzik Öğretmenliği programı ortak orkestra ve korolarının bulunduğu Prof. Dr. Ersan Çiftci'nin şefliğinde  "Cumhuriyetimizin 100. Yılı Konseri" İnönü Üniversitesi ev sahipliğinde İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

           Yerli ve yabancı sanatçıların eserlerinin bulunduğu sergi yoğun ilgi gördü. Serginin açılışı Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bentli, Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay'ın eşliğinde gerçekleştirildi.

   Sergi sonrası konser için konferans salonuna geçildi. Prof. Dr. Ersan Çiftci'nin şefliğinde gerçekleşen konser yoğun ilgi ile izlendi.

          Programa Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bentli, İnönü Üniversitesi Rektörü Ahmet Kızılay, 2. Ordu idari kurmay başkanı Tuğgeneral Mustafa Er, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fikret Vurucu, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Sarıgül, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı.
 

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN