Çinli üretici, İngiltere'de otomobil fabrikası kurmaya hazırlanıyor

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Wang Wenbin, İngiltere'nin bir Çinli otomobil üreticisini ülkesinde fabrika kurmaya teşvik etme çabaları hakkında yapılan haberi değerlendirdi.

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

Sözcü, İngiltere’nin Çin’le aynı yönde ilerleyerek, ülkesinde faaliyet gösteren Çinli şirketlere adil ve önyargısız bir iş ortamı sağlama arzusunu ifade etti.

Gelen haberlere göre, İngiltere’nin İş ve Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Dominic Johnson, bir Çinli otomobil üreticisini İngiltere’de fabrika kurmaya teşvik etme çabalarını ve Çin’den gelen yatırımın, İngiltere’nin çevreyle ilgili hedeflerine ulaşılmasında kritik bir rol oynayacağını belirtti.

Bugünkü basın toplantısında bu konuyla ilgili bir soruya yanıt veren Sözcü Wang, dünyanın önde gelen ekonomileri arasında yer alan Çin ve İngiltere arasındaki ekonomi, ticaret ve yatırım alanlarındaki iş birliğinin, ortak kalkınmaya katkı sağlayacağı gibi, küresel ekonomik büyüme ve refaha da yardımcı olacağını vurguladı.

Çinli sözcü, İngiltere ile karşılıklı saygı, iş birliği ve kazan-kazan ilkesi temelinde, ekonomik ve ticari yatırım iş birliğini genişleterek yeşil kalkınmayı teşvik etmeye hazır olduklarını dile getirdi.
 
CGTN TÜRK

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN