Çin, iç tüketimi artırmak için kritik sektörleri teşvik kararı aldı

Çin Ticaret Bakanlığı Sözcüsü, yurtiçi tüketimi yeniden hareketlendirmeye ve büyütmeye ve aynı zamanda da tüketimin ülkenin ekonomik kalkınmasındaki temel rolünü sürekli geliştirmeye yönelik önlemler açıkladı.

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

Buna göre, ticarete dönük makamlar önümüzdeki yıl içinde otomobil satışlarının artarak tahkim edilmesine odaklanacak. Ayrıca resmi çabalar, yeni enerji kullanan araçların alım ve kullanımlarını destekleyecek ve ikinci el araç piyasasının canlanmasını hızlandırmaya dönük olacak. Tatil ve gastronomi sektörünün gelişmesine yardımda bulunulacak ve beyaz eşya ve ev aletlerinin sürümü de teşvik edilecek.

Bu yılın ilk 11 ayı zarfında, Çin'de perakende olarak alınıp satılan toplam tüketim cirosunun yüzde 27,1 kadarı çevrimiçi gerçekleşti. Ticaret Bakanlığı ülkede bir yandan yeni tüketim biçimlerinin gelişmesini hızlandıracağını bildirirken, diğer yandan da yeşil, akıllı ve sağlıklı tüketime ilişkin tüketim biçimlerinin iyileştirilmesi yönündeki eğilimleri teşvik edip güçlendireceğini açıkladı.
 

 
Çin Uluslararası Radyosu

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN