Battalgazi Belediyesi'nden Enkaz Sonrası Temizlik Çalışması

Deprem sonrasında hayatın normale dönmesi için çalışmalar gerçekleştiren Battalgazi Belediyesi, enkaz kaldırma çalışmalarına da destek olurken sonrasında cadde ve sokaklarda oluşan kalıntıları da temizleyerek mahalleleri temiz bir hale getiriyor.

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

Yol onarım ve bakım, altyapı, temizlik ve çok yönlü faaliyetlerle ilçenin sıkıntılarını çözmek amacıyla faaliyetlerine hız kesmeden devam eden  Battalgazi Belediyesi, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in talimatlarıyla İstiklal Mahallesi’nde yıkılan binaların enkazlarının kaldırılmasından sonra geride kalan kalıntıları temizleme çalışmaları yaptı. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri oluşan kalıntıları yerinden kaldırarak, yıkama çalışmalarıyla yolları vatandaşların kullanabileceği hale getirdi.
“Başkanımızın Talimatıyla Anında Temizlendi”
Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in oluşan sıkıntıları çözmek amacıyla sürekli çalıştığını ifade eden İstiklal Mahallesi Muhtarı Levent Yener, “Mahallemiz yıkımlardan sonra zor bir duruma düşmüştü. Belediyemize müracaat ettik. Battalgazi Belediye’miz sağ olsunlar personellerini gönderdiler. Bir taraftan yıkama bir taraftan da kazıma çalışmaları var. Burası temiz bir hale geldi. Artık bu konuda herhangi bir sorunumuz yok. Vatandaşlarımız bu yollardan geçerken sıkıntılar yaşıyorlardı. Battalgazi Belediye’miz yetişti ve bu sıkıntıları çözmek adına çalışmalarını yaptı. Belediyemiz üzerine düşeni yapıyor. İstiklal Mahallesi’ne ekipleri gönderip temizliğini yaptıran belediye başkanımız Osman Güder’e teşekkür ediyorum” diye konuştu. İstiklal Mahallesi sakini Kemal Yüksel ise Başkan Güder’e taleplerini ilettikten sonra hızlı bir geri dönüş aldıklarını belirterek, “Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder’e mahallemizin sıkıntılarını çözmek adına yaptıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN