Başkan Şarlak Tadilat Sürecinde Fiyatlar Aşırı Artmıştır

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Malatya Şube Başkanı Mustafa Şarlak, 6 Şubat tarihli depremler sonrası aradan geçen 90 güne ilişkin olarak geçmiş olsun mesajı yayınlayarak kalifiye iş gücüne duyulan ihtiyacın önemine değindi 'Tadilat sürecinde fiyatların aşırı artması ve denetimsizliğin bir an önce son bulması gerekmektedir.

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

Şehir dışına çıkan ustalarımız biran önce kalıcı olarak Malatya dönmelidir” dedi.
“FİYATLARIN ARTIŞ NEDENİ ARAŞTIRILMALI”
Deprem sonrası özellikle hasarlı evlerdeki tadilat süreci denetimsizliği ortaya çıkarmıştır diyen Başkan Şarlak “Tadilat sürecinde fiyatların aşırı artması ve denetimsizliğin bir an önce son bulması gerekmektedir. Şehir dışına çıkan ustalarımız biran önce kalıcı olarak Malatya dönmelidir. Vatandaşımızın zor durumundan istifade eden vicdansızlar ise mutlaka cezalandırılmalıdır. Fiyatlar neden ve nasıl iki kat artmıştır. Bunun ivedilikle araştırılması ve önlemlerin gecikilmeden alınması gerekmektedir. Zaten depremden dolayı mağdur olan insanların ortada hiçbir neden yokken günlük olarak değişen alçı, boya, usta/kalfa ücretlerine yetişememesi. Ev sahibi ve kiracılara ayrıca toplu konut alçı boya ve diğer işlerine maliyet bindirmektedir. Kiraların artışına bir etken de budur. Seçim döneminde üzerinde durulmayan bu konu aslında kümülatif olarak deprem bölgelerinin mal ve hizmet alımını etkilemektedir. TOKİ’nin bu kısa zamanda yapılan ihalelerinde dahi fiyat artışları bariz ortadadır. Kalkınmanın el birliğiyle, kuvvetin alt alta değil yan yana olmakla mümkün olacağı unutulmamalıdır. Devletimizin gücüne inanıyor ve fırsatçılara fırsat vermemesi için sopasını göstermesi gerektiğini düşünüyoruz. Allah bize bir daha böyle bir felaketi yaşatmasın inşallah.” dedi.
“KALİFİYE ELEMANLAR MALATYA’YA GERİ DÖNMELİ”
ASKON Şube Başkanı Mustafa Şarlak, “6 Şubat depremleri sonrası Malatya’dan birçok insanımız ayrıldı ve kendine yeni bir hayat kurdu. 10 – 15 yıllık ustalar farklı illerde daha yüksek maaşlarla işe başladı. Hükümetimiz deprem bölgelerine ivedilikle destek olmalı ve Sanayi Bölgeleri başta olmak üzere birçok alanda desteklerle kalifiye elemanların geri dönüşünde ortadaki engelleri kaldırmalıdır. Malatya’yı yeniden ayağa kaldırmak, üretimi artırmak istiyorsak biran önce kalifiye elemanları Malatya’ya yeniden döndürmemiz gerekiyor.” dedi.

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN