Başkan Güder'den 15 Temmuz Mesajı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, 'Milletimiz bu hainlere o gece göstermiş olduğu direnişle, Türkiye'nin bölünmez bütünlüğünü korumuş ve Dünya'ya çok önemli bir mesaj vermiştir. Bu mesajla birlikte tüm Dünya görmüştür ki Türk halkı konu vatan olduğunda anadan, yardan ve dahi candan geçer.' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün yıl dönümü dolayısıyla yazılı bir mesajı yayımladı.
Başkan Güder, 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilen hain darbe girişiminin üzerinden tam 7 yıl geçtiğini ifade ettiği mesajında, “15 Temmuz'un yıl dönümünde demokrasi ve vatan uğruna canını veren kahraman şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Milletimiz o gece ülkemizi bölmek isteyen vatan hainlerine karşı durarak, içerdeki ve dışarıdaki hainlere en güzel cevabı vermiştir. Aziz milletimiz vatanı uğruna canından geçerek, gövdesini tankların, topların, kurşunların üzerine siper etmişlerdir. Milletimiz bu hainlere o gece göstermiş olduğu direnişle, Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü korumuş ve Dünya’ya çok önemli bir mesaj vermiştir. Bu mesajla birlikte tüm Dünya görmüştür ki Türk halkı konu vatan olduğunda; anadan, yardan ve dahi candan geçer. Bu nedenledir ki ülkemizi hain bir darbe girişimiyle bölüp parçalamak isteyenlere en güzel cevabı milletimiz verdi. 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla çıktıkları sokaklarda, yurdun dört bir köşesinde tanklara, bombalara, kurşunlara göğsünü siper etmiş, bu hain darbe girişimini vatansever güvenlik güçlerimizle birlikte canlarını vererek, kanlarını dökerek engellemiş, tarihi şan ve şeref destanlarıyla dolu olan milletimiz, bu vakur mücadelesiyle tüm dünyaya demokrasi dersi vermiştir. Darbeye darbe yapan bu aziz milletin bir mensubu olmaktan büyük gurur duyuyorum. Hain emellerini gizleyerek aramıza sinsice giren, kuklası ve taşeronu oldukları emperyalist güçlerin talimat ve direktifleriyle iş gören ve bu uğurda kendi milletine kurşun sıkacak kadar canileşenleri zihnimize tek tek kazımış durumdayız. Unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’müzü kutluyorum. Bu vesileyle, Türkiye Yüzyılı’nın en büyük mimarları demokrasi şehitlerimizi saygı, sevgi, rahmet ve minnetle anıyorum. Destan yazdığımız o gece gazilik mertebesine ulaşan yiğitlerimize, 15 Temmuz Destanı'na imzasını atan necip milletimize ve milletinin güçlü lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN