Başkan Çınar Büyük Bir Kısmı Tamamlanan Macera Parkını İnceledi

Macera Parkımızı Yakında Gençlerimizin Hizmetine Sunacağız

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

Yeşilyurt Belediyesi tarafından Şahintepe’sindeki 33 dönüm alan üzerine inşa edilen ve içerisindeki 48 farklı macera oyun alanıyla bölge turizminin hareketlenmesine büyük katkılar sunacak olan Macera Parkının yapımında sona yaklaşıldı. Başkan Çınar, Macera Parkını yakın bir zamanda gençlerin ve doğaseverlerin hizmetine sunacaklarını söyledi.
Yeşilyurt Belediyesinin geleceğe dönük en önemli yatırımlarından olan Macera Parkında; 28 oyunlu macera parkuru zipline, 15 oyunlu ağlı macera parkuru ve trambolin, dev salıncak, tubby slide ile tırmanma duvarlarını içeren 48 farklı macera alanı yer alacak.
Yeşil alanları, sosyal donatıları, aydınlatmaları, iç ve dış tasarımıyla Malatya’nın alternatif turizm ve sportif alanları arasında yerini alacak olan Macera Parkının kapıları yakın bir zamanda macera sporlarına hevesli gençlere açılacak.
Macera Parkının bulunduğu Şahintepe’sini ziyaret ederek son düzenlemeler hakkında Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Özcan’dan bilgiler alan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, inşaatta çalışan işçilerle tek tek sohbet edip, kolaylıklar diledi.
Gençlere yönelik yatırımlarını Macera Parkıyla taçlandırmaya hazırlandıklarını söyleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt’un tarihi bölgelerinden Çırmıhtı’ya tepeden bakan bir noktada hizmete sunacakları Macera Parkının açıldığı andan itibaren büyük ilgi göreceğini söyledi.
48 farklı macera oyunun yer aldığı Macera Parkının depremde büyük yaralar alan Malatya’nın yeniden inşa ve ihya sürecine ciddi katkılar sunacak özel bir yatırım olduğunu ifade eden Başkan Çınar, “Malatya’da deprem yaralarının sarılması noktasındaki çalışmalara tüm imkânlarımızla katkı sunarken diğer taraftan ilçemizin farklı bölgelerinde başlattığımız yatırımların tamamlanarak hizmete sunulması için çaba sarf ediyoruz. Tarihi ve kültürel hazinelerinin yanı sıra doğal güzelliklere sahip Kadim Çırmıhtımıza tepeden bakan Şahintepe’sindeki 33 dönüm alanda yapımına başladığımız Macera Parkımız, geleceğe dönük en önemli yatırımlarımız arasında yer almaktadır. Parkımızın ve buradaki diğer hizmet alanlarımızı 6 Şubat depremlerinden önce ciddi seviyede toparlamıştık, Mart veya Nisan gibi de burayı hizmete açmayı planlıyorduk. Yaşadığımız deprem felaketinden sonra önceliğimiz vatandaşlarımızın yaralarını sarmak ve ihtiyaçları gidermek olunca buradaki yatırımlarımızı durdurmuştuk. Belediye olarak bir yandan şehrimizin inşa, ihya ve imar sürecine destek verirken diğer taraftan bu tür yatırım alanlarımızı hemşehrilerimizle buluşturmak içinde çalışmalarımıza yeniden hız verdik.” şeklinde konuştu.
Yakın bir zamanda hizmete sunacakları Macera Parkının gençleri deprem travmasından uzak tutma çalışmalarına büyük bir güç katacağına işaret eden Başkan Çınar, “Geleceğimizin umudu olan sevgili gençlerimizin yaşamlarını daha kaliteli hale getirmek, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif yönlerini güçlü tutmak için bugüne kadar hayata geçirdiğimiz yatırımları ve sosyal sorumluluk projelerimizi inşallah Macera Parkımızla taçlandıracağız. Depremden gençlerimiz ciddi seviyede etkilendi, okulların açılmasıyla birlikte normalleşme süreci de başladı. Çocuklarımızı ve gençlerimizi depremin olumsuz etkilerinden uzak tutmak içinde farklı temalı etkinlikler ve organizasyonlar düzenleyip, bu tür yatırım alanlarını onların hizmetine sunuyoruz. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün faaliyet programında yer ala Macera Parkımızda macera sporuna hevesli, doğa sporlarını seven ve adrenali yüksek oyun alanlarına ilgi duyan gençlerimizin taleplerine tam manasıyla karşılık verecek özel bir yatırımdır. Park alanımızda şu anda deprem öncesinde kalan düzenleme çalışmaları yapılıyor. Üzerinde ciddi uğraşlar verdiğimiz, her aşamasını yakından takip ettiğimiz Macera Parkımızda sırasıyla; 28 oyunlu macera parkuru ve zipline, 15 oyunlu ağlı macera parkuru ve trambolin, dev salıncak, tubby slide ile tırmanma duvarlarını içeren 48 farklı macera alanlarımız olacaktır. Çocuklarımız ve gençlerimiz buraya gelerek temiz, güvenli ve güzel bir ortamda arkadaşlarıyla macera oyunları oynayacak ve zamanını verimli geçirecek. Macera sporlarına hevesli olan gençlerimiz için özel etkinlikler alanları yapıyoruz, sosyal donatılarımız, oturma alanlarımız, sportif mekânlarımızla bu özel bölgeyi turizme kazandırmış olacağız. Gençlerimizin yanı sıra yetişkinlerimiz ve ailelerimizde buraya gelerek çocuklarıyla birlikte güzel anlar yaşayıp, deprem stresinden az da olsa uzaklaşma fırsatı yakalayacaklar.  Bununla birlikte şehrimizde başlayan inşa, ihya ve imar sürecine de büyük katkılar sunacak hizmet alanlarına sahip olan Macera Parkımızı yakın bir zamanda şehrimizin güzel çocukları ve gençlerinin hizmetine sunacağız. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün değerli çalışanlarına ve inşaatlarda görev alan işçi kardeşlerimizin ellerine emeklerine sağlık, parkımız şimdiden tüm gençlerimize hâyırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN