Başkan Büyükkılıç Kar Fırtınaları İle Erciyes'te Buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 'Kar Fırtınaları' Projesi 2024 Sezonu Açılış Töreni'ne katıldı.

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Kar Fırtınaları” Projesi kapsamında geleceğin milli kayakçıları Erciyes Kayak Merkezi’nde yetişiyor.
Erciyes Kayak Merkezi Tekir Kapı’da gerçekleşen Kar Fırtınaları 2024 Sezonu Açılış Töreni’ne Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun, Türkiye Futbol Federayonu (TFF) Kayseri Bölge Müdürü ve Kayseri ASKF Başkanı Mutlu Önal ile öğrenciler katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek gençleri spor ve kültür sanatla buluşturmak için çalıştıklarını kaydederek, “Kayseri’de bütün öğrencilerimizi sporla buluşturacağız, kültür sanatla buluşturacağız sözümüzün üzerine bu yıl gerçekten bir seferberlik halinde çalışıyoruz” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse ise Kayseri’nin bir değeri olan Erciyes’te çocukları kayak ile tanıştırmak ve kayak yapmaya alıştırmak için bu projeyi ortaklaşa hayata geçirdiklerini söyledi. 
Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı da Kayseri’de Vali Gökmen Çiçek himayelerinde gerçekleştirilen projede yaklaşık bin 500 öğrenciyi kayak yeteneğine uygun olup olmadığı yönünde taramalardan geçirerek öğrencileri, proje ile altyapı, olimpik ve Sporcu Eğitim Merkezleri sporcusu olarak yetiştireceklerini ifade etti.
“ERCİYES, KAYSERİ’MİZİN HEM TURİZM HEM DE SPOR AÇISINDAN AMİRAL GEMİSİDİR”
Açılış töreni sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Başkan Büyükkılıç, “Erciyes’teyiz, pırıl pırıl, cıvıl cıvıl. Kayseri’mizin hem turizm hem de spor açısından amiral gemisidir. Burada görüldüğü gibi her yaş grubuna hitap eden, bereketli bir ortamda hizmetlerimizi veriyoruz. Çok şükür karımız da yağdı. Gençlerimize ne yapsak az diye buradan paylaşıyoruz” dedi.
“DÖRT MEVSİM ERCİYES KAYAK MERKEZİ, SPOR MERKEZİ DİYORUZ”
Büyükkılıç, tüm kayak severleri Erciyes Kayak Merkezi’ne davet ederek, “Aynı zamanda dört mevsime yayma mantığı içerisinde hem Yüksek İrtifa Merkezi’ni hem de sıcak suyu hayata geçiriyoruz. İnşallah dört mevsim oteller açık, dört mevsim Erciyes Kayak Merkezi, spor merkezi diyoruz” diye konuştu.
Miniklerin sıcak ve samimi ilgisiyle karşılaşan Büyükkılıç ile Vali Çiçek, çocuklarla birlikte ‘kırmızı, beyaz, en büyük Türkiye’ sloganları da atmayı ihmal etmediler.
Protokol, program kapsamında, daha önce Kar Fırtınaları projesine katılmış sporcuların zirve inişini izledi.
Bu proje ile kent genelinde öncelik dezavantajlı okullar olmak üzere öğrenciler Erciyes’te kayak branşı ile tanıştırılıp, yetenekli olanlar performans gruplarına dâhil ediliyor. 
 

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN