Amir Ateş Besteleri Konseri Düzenlendi

Battalgazi Belediyesi ve Malatya Musiki Cemiyeti tarafından büyük bestakâr Amir Ateş'in teşrifleri ile, Şef Zeki Giray Yönetiminde 'Amir Ateş Besteleri Konseri' düzenlendi.

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

Battalgazi Belediyesi ve Malatya Musiki Cemiyeti tarafından büyük bestakâr Amir Ateş’in teşrifleri ile, Şef Zeki Giray Yönetiminde “Amir Ateş Besteleri Konseri” düzenlendi.
Programa; Vali Hulusi Şahin, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ercan Altın, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Bestakâr Amir Ateş ve sanatseverler katıldı.
Program Amir Ateş’in özgeçmişinin okunmasıyla başladı.
Sanatseverlere hitap eden Vali Şahin: “Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ve Malatya Musiki Cemiyeti Başkanı Mehmet Tunç Yıldırım'a bu güzel program ve bizleri büyük Bestakâr Amir Ateş Hocamızla buluşturdukları için çok teşekkür ediyorum. 
Sizin bu ilginiz olduğu müddetçe Malatya'da musiki akşamları, müzik dolu geceler devam edecek” şeklinde konuştu.
Şef Zeki Giray yönetiminde, sanatseverlerin yoğun ilgisi altında Malatya Musiki Cemiyeti Türk Sanat Müziği Korosu Amir Ateş bestelerini seslendirdi.
Konserin son bölümünde ise Amir Ateş tarafından dört ilahi seslendirildi. 
Konserin ardından Vali Şahin Amir Ateş’e çiçek takdiminde bulundu. Protokol üyelerince de saz ve koro ekiplere karanfil verildi.
 

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN