Ali Babacan Tarıma Mı Yatırım Yapacaksın Faiz Mi Ödeyeceksin?

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Twitterhesabından yaptığı paylaşımda vatandaşla gerçekleştirdiği bir sohbeti yayınladı. 'Türkiye'nin 5 yılda tüm sulama yatırımlarını yapabilecek parası da gücü de var.

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

Ama yapmıyorlar. Çünkü bu tamamen öncelik meselesi. Tarıma mı yatırım yapacaksın, faiz mi ödeyeceksin?” ifadesiyle paylaşılan videoda Ali Babacan şu mesajları verdi: 

“Kur farkı mı ödeyeceksin faiz mi?”

Vatandaşın, “Bizim işlediğimiz tarım politikası şey, o rahmetli Kemal Sunal’ın bir dizisi var. ‘Para mizimneyimize? Ağamız bize ekmek veriyor ya.’ Şu anda bizim gördüğümüz politika bu yani” sözleri üzerine Ali Babacan:

“Bu Mayıs’taki seçim öncesi söz verdik. Dedik ki, ‘Kazansaydık Türkiye’deki bütün tarım sulama projelerini, ama tamamını; barajlar, göletler, isale hatları, damlama, yağmurlama, sistem aklına ne geliyorsa hepsini, 5 yılda tamamlayacağız’ dedik. Ben 11 yıl ekonominin başında oldum. Bu ülkenin bunu yapacak parası da var, gücü de var. Ama parayı nereye harcayacağını nasıl öncelendireceksin, mesele o. Şimdi öncelik kur farkı mı ödeyeceksin, Kur Korumalı Mevduat’a, faizi yükseltip faiz mi ödeyeceksin, yoksa tarım yatırımı mı yapacaksın? Kendinden olana veriyor artık.”

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN