90 Bin Malatyalı Vatandaşlarımızın Hizmetine Sunacağız

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.

PAYLAŞ
Ras Ajans - Rasajans

Deprem Konutlarına İçmesuyunu DSİ Temin Edecek
DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta 6 Şubat 2023 tarihli Kahramanmaraş merkezli depremlerden  etkilenen illerde TOKİ  tarafından yapımına başlanan  yeni yerleşim yerlerinin içme ve kullanma suyu ihtiyacının karşılanması için AFAD ve DSİ arasında  bir protokol imzalanarak “Protokol  kapsamında, 27 yerleşim yerinde yaklaşık 100 bin konutun içme suyu DSİ Genel Müdürlüğü tarafından temin  edilecektir. 
Malatya Yeşilyurt İkizce Deprem Konutlarında Çalışmalar Devam Ediyor
Malatya Yeşilyurt İkizce Deprem Konutları İçmesuyu İsale Hattı çalışmaların devam ettiğini ifade eden DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, “ Proje kapsamında 15,1 km uzunluğundaki çelik borudan oluşan isale hattı ve 1 adet 5 bin m³ büyüklüğünde su deposu imalatının yapılacağı ” belirtti. 
DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta; İşte şuana kadar 9.500 metre uzunluğundaki çelik borular şantiyeye indirilerek çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirterek boru montaj çalışmalarında 800 metrelik ilerleme sağlandı. Ayrıca su deposunda ise % 25 fiziki ilerleme sağlandığını söyledi. 
90 Bin Malatyalı Vatandaşlarımızın Hizmetine Sunacağız
DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif BALTA, “İşin tamamlanması ile Malatya Pınarbaşı Kaptaj Kaynağından alınan suyun isale hattı aracılığıyla 5 bin m³ kapasiteli su deposu ile 250 lt/sn suyun 90 bin Malatyalı vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.
 

Bulten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN