Korkulara Son Vermek - Nesrin Buruncuk Değişim Uzmanı

Korkulara Son Vermek


Korku herkesin hayatında yer alan, hayatı olumsuz yönde etkileyen çok önemli ve istenmeyen bir duygudur.Yoğun bir şekilde yaşanınca insanın hayatını cehenneme çevirebilir. O kadar güçlü olabilir ki, kişiyi hiç bir şey yapamaz hale getirebilir.
Bebek anne karnında hiçbir endişesi ve sorumluluğu olmadan yaşar. Sonra birden bire yabancı olduğu, hakkında hiçbir şey bilmediği ve her şey için başkalarına bağımlı olduğu bir dünya da tamamen savunmasız doğar.
Ve doğduğu andan itibaren korkuları başlar çünkü insanoğlu bilmediği şeylerden korkar.
Bir bebek savunmasızdır ve bu savunmasızlık onda korkulara neden olur. Başlangıçta Bu korkular şekilsizdir yani bebek neden korktuğunu bile bilmez fakat büyüdükçe korkular şekillenmeye başlar.
Günlük hayat içinde bir çok korku yaşanabilir. Sağlık ile ilgili korkular, maddi korkular, meslek ve iş ile ilgili korkular yaşanabilir.
Kişi kendisi için, maaşı için, kariyeri için, çocukları için, yakınları için, babası için, annesi için her şey için korkar.
Kişinin içindeki korku ağacı bir kere büyümeye başlarsa yeni korku dalları meydana gelir. Kişi korkarak korku ağacını beslemeye başlar. Bu şekilde korku Kişinin hayatını felce uğratır, yaşam kalitesini yüksek oranda düşürür.
Korkuların bir kaynağı da değişikliklerdir. Bu değişken dünyada her gün bir şeyler değişir. Bu olabilecek değişiklikler insanda korkulara neden olur. İnsan gereksiz gere korkulara gömülür  ve onlarla baş edemez .
Kişinin içindeki korku ağacı bir kere büyümeye başlarsa yeni korku dalları da oluşmaya başlar. Bu korku dalları içinde mutlu bir şekilde yaşamak ve doğal hayat sürmek imkansız hale gelir. Korku evi bir türlü terk etmeyen misafir gibi yerleşir.
Aslında korku bir yanılsamadır, sadece zihnin bir ürünüdür. Kişi kendini zihnindeki düşüncelerle özdeşleştirince korkuları beslemeye başlar. Korku ağacıda bu şekilde  büyümeye başlar.
Dünya Değişim Akademisi'nde uygulanan Değişim çalışmaları sayesinde insanı yok eden korkuların kendileri yok olmaya başlar ve her yok olan korkuyla derin bir nefes alırsınız yani yaşadığınızı hissedersiniz.
Korku ağacı besinsiz kalarak kurumaya ve yaprakları dökülmeye başlar. Artık korkular unutulur.
Dünya Değişim Akademisi’nde nefes ve hareket temelli olarak uygulanan değişim çalışmaları sayesinde korku tekrar cesarete dönüşmeye başlar.
Sevgiyle kalın , korkusuz olun.
Nesrin Buruncuk
Dünya Değişim Akademisi 
www.dunyadegisimakademisi.com 
[email protected] 


 

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 1

  • Ercüment | 12 Nisan 2021 17:47

    Çok faydalı bir yazı.. Teşekkürler..

YAZARIN SON 5 YAZISI
02May

Ben Suçlu Değilim

22Nis

Şükretmek

12Nis

Korkulara Son Vermek

25Mar

Affetmenin Gücü

25Mar

Affetmenin Gücü