Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberleri

Kızılay Kültür Sanat Yayınları Birçok Eseri Okurla Buluşturacak

Kızılay, 154 yıllık tarihi birikimini ve birçok önemli yazarın günümüz sorunlarına yaklaşımını içeren Kızılay Kültür Sanat Yayınlarını okurlarıyla buluşturuyor.

ABB Bellek Ankara İle Başkenti Tanıtmaya Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentte kent kimliği oluşturulması amacıyla hayata geçirdiği projelerine yenilerini eklemeye devam ediyor.

Cumhuriyetin 100. Yılında Başarılı Kadınlar Ödüllendirildi

Başarı hikayeleriyle ilham veren kadınların deneyimlerini paylaştığı Kadın Girişimcileri Destekleme Zirvesi ve Ödül Töreni’nin bu yıl 5.si yapıldı.

Başkan Güngör: Turizm Alanlarımızı Artırıyoruz

Büyükşehir Belediyesi tarafından Kadıoğlu Konağı ve Hayrigül 1 – 2 evlerinde gerçekleştirilen restorasyon çalışmaları devam ediyor.

Başkan Gürkan Yapımı Tamamlanan Akçadağ Gençlik Merkezi’ni Ziyaret Etti

Konsept Ve Lokasyon Olarak Güzel Bir Yapı

Arslantepe Höyüğü Karşılama Merkezi Yapım Porjesi Onaylandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yoğun girişimler neticesinde UNESCO Dünya Mirası Listesine alınan Arslantepe Höyüğü’nü ziyaret edecek turistler için hemen her şeyin düşünüldüğü modern bir Karşılama Merkezi yapılıyor.

Dur, düşün ve yeniden başlamak için yeni yıl bir fırsat!

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, yeni yılın kişinin kendisi ve hayatı hakkında değerlendirme yapması için önemli bir fırsat olduğunu söyledi.

Mehmet Akif Ersoy 86. Ölüm Yıldönümünde Konferans Ve Panel İle Anılacak

İstiklal Marşımızın yazarı, İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy ölümünün 86’ıncı yıl dönümünde çeşitli etkinliklerle anılıyor.

Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

Türk Kızılay çatısı altında Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Sinema Genel Müdürlüğü’nün destekleriyle düzenlenen 5. Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali ödülleri sahiplerine takdim edildi.

PDEV 509 yetim çocuğun yüzünü güldürdü

Pütürge-Doğanyol Eğitim Vakfı (PDEV) tarafından sosyal dayanışma faaliyetleri kapsamında vakıf üyesi ve Pütürgeli hayırsever iş insanı Hüseyin Türkan’ın katkı ve destekleriyle Malatya’da yetim olan 509 çocuğa Yetimler Kervanı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği aracılığı ile kışlık mont yardımında bulundu.

Dünyayı Sevgi ve İyilik Güzelleştirecek

Yeşilyurt'ta 'Gönül Belediyeciliği' Hizmetlerine Öğrencilerden Büyük Destek!

Malatya Altın Eller Geleneksel El Sanatları Festivali Açışı Gerçekleştirildi

Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Malatya Park AVM’de düzenlenen ‘Malatya Altın Eller Geleneksel El Sanatları Festivali’ açılışı gerçekleştirildi.

Tahta Çivili Ayakkabı’ya Coğrafi İşaret Tescil Belgesi Alındı

Arapgir Belediyesi’nin Türk Patent ve Marka Kurumu’na yaptığı başvuru sonucu, “Arapgir Tahta Çivili Ayakkabı” “Coğrafi İşaret Tescil Belgesi" aldı.

Gençlerden,  Kıdemli Gençlere Vefa

Malatya yemeklerini tanıtmak amacıyla başlatılan “Malatya Yemeklerini Tanıyoruz” projesi kapsamında öğrenciler Malatya’nın meşhur yemeği olan “Analı Kızlı” yemeğini yaptılar.

Cezaevindeki Kadınlar Sertifikalarını Aldılar

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Kadın Çalışmaları Müdürlüğü tarafından Eskişehir L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bulunan hükümlü kadınlara yönelik, “Kadın Sağlığı Eğitim Programı” düzenlendi.

Başkan Güder, Üniversite Öğrencileriyle “Buğday Tanesi” Filmini İzledi

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, KYK Yurtlarında kalan üniversite öğrencileriyle birlikte engelli bir birey olan AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram'ın hayat hikayesini konu alarak beyaz perdeye aktarılan ve gişe rekorları kıran "Buğday Tanesi" sinema filmini izledi.

Bakırcılar Çarşısı Kamek Kursiyerlerinin Fotoğraf Karelerine Yansıdı

KAMEK Fotoğraf Çekimi Kursu öğrencileri, Bakırcılar Çarşısı’nda gerçekleştirdiği uygulamalı eğitimle çarşının doğal dokusunu, bakırcı ustalarının emeklerini ve otantik iş yerlerini fotoğraf karelerine aktardı.

Erzurum 2025 Turizm Başkenti Seçildi

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum’un ‘2025 Yılı Turizm Başkenti’ seçildiğini söyledi.

Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Filmleri Festivali’nde Yarışacak Adaylar Açıklandı

Festival’de Onur Ödülü Ayla Algan ve Yusuf Sezgin’e verilecek En iyi Film Ödülü’ne 30 bin TL, Özel Jüri Ödülüne 15 Bin TL, Mansiyon Ödülüne 10 Bin TL verilecek

Toplam 862 haber.